10. července 2018 06:24
redakce Prima Living

Pistole sedmi statečných opět ve službách chudých a utlačovaných

Sedm statečných se opět hodlá postavit obrovské přesile. Tentokrát mají za úkol osvobodit vůdce mexických rolníků z přísně střežené vězeňské pevnosti. Třetí pokračování kultovního americké westernu o sedmi neohrožených pistolnících si na Prima MAX nezapomeňte pustit v pátek ve 20.00.

Mexičtí obyvatelé trpí pod vládou vojáků, kteří je utlačují a využívají jako své otroky. Muž z jejich středu a vůdce chystající se vzpoury, rolník Quintero, ovšem chápe, že než se postaví vojákům v otevřeném boji, musí na svou stranu získat vlivné lidi. Přísně utajovaná schůzka s jeho stoupenci je ale vyzrazena.

Quintero je zatčen, uvězněn a zbytek povstalců je uvláčen k smrti. Jen jedinému z nich se podaří osvobodit se a utéct. Osud všech je nyní v rukou nebohého Maxe. Po prvotním neúspěchu najde Max známého pistolníka Chrise (dříve Yul Brynner, nyní George Kennedy) a slíbí mu 600 dolarů, když dostane Quintera z vězení. Chris dá dohromady partu pěti výjimečných pistolníků a spolu s Maxem se pouští na nesnadnou výpravu.

Co jste možná o filmu Pistole sedmi statečných netušili:

  • Vůdce Sedmi statečných, kterého si určitě pamatujete z prvních dvou filmů, Yul Brynner, byl v tomto pokračování vystřídán Georgem Kennedym. Ten nebyl sice holohlavému Brynnerovi ani za mák podobný, ale režisér se rozhodl, že to nevadí. Chris Adams tak v podání Kennedyho změnil nejen vizáž, ale přestal rovněž nosit zásadně černé oblečení. Zůstala mu pouze skvělá muška, pevné odhodlání a vášeň pro cigarety.
  • Ač názvy jednotlivých snímků (Sedm statečných, Návrat sedmi statečných, Pistole sedmi statečných a Jízda sedmi statečných) napovídají, že se jedná o pokračování a divák by čekal stejné či alespoň podobné obsazení, opak je pravdou. Yul Brynner je jediný „statečný“, který se objevuje alespoň ve dvou filmech (v prvních dvou). Zbytek herců je snímek od snímku jiný.
  • Jediný další herec, který si spolu s Brynnerem zahrál alespoň ve dvou pokračování Statečných, je paradoxně vůdce mexických povstalců z tohoto snímku, Fernando Rey. Není to ovšem proto, že by jeho postava zaznamenala comeback. Rey hraje ve dvojce, v Návratu sedmi statečných, postavu kněze, která nemá s jeho rolí vůdce rolníků nic společného.
  • Původní snímek Sedm statečných byl ve své domovině přijat s velkými rozpaky. Většina kritiků ho ztrhala a v USA western skončil jako velký kasovní propadák. V Evropě se ale film stal takovým hitem, že se nakonec dostal do černých čísel a inicioval natočení dalších tří pokračování.

Režie: Paul Wendkos Scénář: Herman Hoffman Kamera: Antonio Macasoli Hudba: Elmer Bernstein Hrají: George Kennedy, James Whitmore, Monte Markham, Reni Santoni, Bernie Casey, Joe Don Baker, Michael Ansara, Frank Silvera, Wende Wagner, Sancho Gracia, Fernando Rey, George Rigaud Rok uvedení: 1996

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný