3. dubna 2018 10:11
redakce Prima Living

Pierre Richard jako Hračka

Mnoho filmových fandů se shoduje, že Hračka je nejlepším filmem Pierra Richarda. Pro vás, kdo tohoto francouzského komika příliš nemusíte, je to ideální příležitost trochu si na něj poupravit názor. A pro vás, kdo ho milujete, bude příjemným zpestřením pátečního večera. Ve 20.00 na Prima MAX!

Komedie na filmových serverech většinou nemívají vysoké hodnocení a ty francouzské už vůbec ne. Fakt, že u Hračky je tomu přesně opačně, mluví sám za sebe. Ona to totiž komedie vlastně moc není.

Připravte se spíš na zábavnou úvahu nad tím, zda si lze za peníze koupit všechno, i lidskou důstojnost; na oddychovou záležitost, která vás dokáže strhnout a donutit k zamyšlení. Pierre Richard je sice z duše komik, ale tady má roli krapet vážnější, a přesto podává skvělý výkon. Vůbec se proto nedivte, když budete na konci trochu naměkko.

A o co že tu jde?

Francois Perrin se ucházel o místo redaktora v prestižním týdeníku. Byl přijat, ale jen na zkušební dobu a jako první úkol dostal napsat reportáž z obchodního domu. A právě když dorazil na místo, přišel tam nakupovat synek jeho nejvyššího šéfa Eric. Rozmazlený chlapec má doma tolik věcí, že už ho ani nebaví. Nyní mu otec slíbil, že dostane cokoli, co bude chtít. Ericovu pozornost náhle upoutá muž, který se chová poněkud popleteně. Francois. Právě tuhle živou hračku chce! Ředitel obchodního domu se ujme nelehkého vyjednávání. Novinář je jeho prosbou poněkud vyveden z míry, ale nechce přijít o čerstvě nabyté místo. Nakonec se nechá přemluvit, aby nekazil hru a zabalený v krabici putuje do sídla tiskového magnáta...

Možná jste o filmu Hračka netušili, že...

  • V roce 1977 byl snímek nominován na tři filmové ceny Césara. Ani jednu ale bohužel neproměnil.
  • Propuštění novináře Pigniera kvůli zpoceným rukám je přímá narážka na politika a majitele letecké společnosti Marcela Dassaulta, který propustil zaměstnance právě z toho důvodu.

Režie: Francis Veber Scénář: Francis Veber Kamera: Étienne Becker Hudba: Vladimir Cosma Hrají: Pierre Richard, Michel Bouquet, Fabrice Greco, Jacques François, Daniel Ceccaldi, Charles Gérard, Michel Aumont, Gérard Jugnot, Michel Robin, Yves Barsacq Rok uvedení: 1976

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný