13. července 2018 10:00
redakce Prima Living

Pierre Richard a Gérard Depardieu jako Otec a otec

V Hollywoodu je Francis Veber považován za jednoho z nejúspěšnějších Francouzů. Jak by taky ne, když je podepsaný pod scénáři tak úspěšných snímků, jako je Muž z Acapulca či Muž s červenou botou. Otec a otec v pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Takhle to dopadá, když má režisér i scenárista v jedné osobě smysl pro humor a dokonale ovládá své řemeslo – vyjde z toho bezvadná komedie.

Otec a otec bezpochyby stojí na kontrastu hlavních postav – citlivého smolaře Pierra Richarda a dominantního, drsného Gérarda Depardieua. Jejich spojení vyšlo Veberovi v komediích Kopyto (1981) či Uprchlíci (1986) a vyšlo mu i tady. Nebýt ale režisérova citlivého humoru, jeho schopnosti jemné ironie a nekýčovitého sentimentu, tento snímek by svých kvalit zdaleka nedosáhl. Bravo francouzským komediím a zvláště těm ze sklonku minulého století!

Matka je jistá, otec však nejistý...

Když šestnáctiletý Tristan uteče z domova, není se vzhledem k jeho věku zas tak čemu divit. Kdyby se jen nechytl té pochybné party! Poté, co s ním nic nesvede jeho otec, rozhodne se bezradná matka pro malou lest. Vyhledá dva bývalé přátele a nakuká jim, každému přirozeně zvlášť, že Tristan je jejich. Oba „otcové“ okamžitě podléhají volání krve a přispěchají navrátit ztraceného syna zpět do matčiny náruče. Četná úskalí a nebezpečí, kterým ale na své cestě čelí, přiměje oba soupeře vzájemně se chránit a postupně se mezi nimi vyvine až dojemně ohleduplné pouto...

Možná jste o filmu Otec a otec netušili, že...

  • Gérard Depardieu a Pierre Richard spolu hráli celkem ve třech snímcích: Kopyto (1981), Otec a otec (1983) a Uprchlíci (1986) a vždy to bylo pod taktovkou stejného režiséra, který si ke svým komediím psal i scénáře, Francise Vebera.
  • Natáčení Otce a otce probíhalo ve francouzském Nice.

Režie: Francis Veber Scénář: Francis Veber Kamera: Claude Agostini Hudba: Vladimir Cosma Hrají: Pierre Richard, Gérard Depardieu, Anny Duperey, Michel Aumont, Stéphane Bierry, Maurice Barrier, Robert Dalban, Giselle Pascal, Philippe Brigaud, Philippe Khorsand, Jacques Maury Rok uvedení: 1983

Hned teď si můžete vybrat a přehrát celou řadu dalších komedií, které pro vás máme v našem iPrima archivu a ve Videopůjčovně:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný