20. dubna 2017 13:25
Gabriela Gabrielová

Periskop nahoru a dolů od tvůrců Policejní akademie

Periskop nahoru a dolů! - upoutávka

Stejně jako v Policejní akademii i tady se setkáme s uniformovanou jednotkou lidí, kteří se do armády naprosto nehodí, ale přesto (nebo právě proto) slaví při plnění nebezpečných úkolů velké úspěchy.

Lehká komedie, která má svoje světlá místa i sporné okamžiky, ale celkově určitě neurazí. Vyšší umělecké ambice nemá, zato velmi povedeně zachytila vybrané charaktery a pár vtípků se tu vyloženě povedlo. Slávy své předlohy – Policejní akademie – sice nedosáhla, ale jako odpočinková záležitost na sklonek pracovního dne vám možná přesně padne do noty.

Tomu Dodgeovi se splní sen. Stane se kapitánem ponorky. Není to však atomová ponorka, jak si původně představoval, ale rezavý dieselový stroj z roku 1958. Kromě upřímného rozčarování ze stavu plavidla přidělavá Tomovi vrásky na čele ještě jedna věc: dozvídá se, že má se svým strojem při cvičení amerického námořnictva imitovat ruského šílence, zaútočit na americkou jadernou flotilu a dobýt dva přístavy.

Bohužel spolehnout se nemůže ani na posádku, která v mnohém připomíná tristní stav lodi. Fanatický zástupce velitele Pascal, technik Lovacelli přezdívaný Sonar, nezvladatelný frajer Stepanski a poručice Emily připomínají spíš partu birazních individuí než sehranou skupinu odborníků a jejich existence v uzavřeném prostoru vyvolává řadu kuriózních situací. Přesto však se Dodgeovi nakonec podaří vykřesat z nich nemožné a pomocí improvizace a skvělého kapitánského umu obelstí i atomovou ponorku Orlando s jejím nesympatickým kapitánem Knoxem, bývalý Dodgeovým nadřízeným.

Pobavit se nechte v úterý od 20.15 na Prima MAX!

I mistr tesař se jednou utne...

  • Všimněte si, že poté, co ponorka klesne na dno a kapitán Dodge vrátí do své kajuty, objeví se blízko jeho kolene v záběru mikrofon.
  • Další zjevení mikrofonu můžete odhalit v záběru na kapitána Dodge a poručici Emily poté, co admirál znepřátelené ponorky Graham nastoupí do helikoptéry, aby se zúčastnil honu na Stingray. Tentokrát vykukuje u nohy Emily.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný