26. října 2016 14:03
Gabriela Gabrielová

Percy Jackson se vrací v dobrodružné fantasy Moře nestvůr

Percy Jackson: Moře nestvůr - upoutávka

Percy Jackson je napůl člověk a napůl Bůh. Zároveň je to hlavní hrdina filmové fantasy série natočené podle knižních bestsellerů Ricka Riordana. Ve dvojce nazvané Percy Jackson: Moře nestvůr hrozí, že bude zničen domov Bohů na hoře Olymp a také tábor, v němž Percy žije se svými přáteli. Dívejte se v neděli ve 20.15.

Děti zrozené z lásky řeckých Bohů a smrtelných lidí žijí pospolu v Táboře Polokrevných. Stejně tak Percy (Logan Lerman), jenž má za otce vládce všech moří Poseidona, anebo jeho kamarád Grover (Brandon T. Jackson), který je napůl satyr a zdobí ho malé růžky. Do téhle party patří také mladičká válečnice Annabeth (Alexandra Daddario).

Pod vedením svých učitelů Chirona (Anthony Head) a Mr. D (vynikající Stanley Tucci) mají mladí polobozi v táboře sportovat, studovat a učit se, jak nejlépe používat své výjimečné schopnosti. Život Tábora Polokrevných od věků střeží památný strom a kouzelný ochranný val. Ovšem syn boha Herma, mladý Luke (Jake Abel), má ďábelský plán. Chce svrhnout Bohy z Olympu a rozvrátit svět. Jako zbraň mu má posloužit padlý titán Krónos, který disponuje obrovskou silou a mocí.

Spolu s Bohy na Olympu se ocitá v ohrožení také Tábor všech „božských“ dětí. A protože oživení Króna může zastavit jen získání legendárního zlatého rouna, vydává se Percy a pár dalších polobohů na životu nebezpečnou cestu. K Percymu, Anabeth a Groverovi se přidává ještě Percyho nevlastní bratr kyklop Tyson (Douglas Smith) a spolužačka Clarisse (Leven Rambin).

Velký problém je, že zlaté rouno se ukrývá kdesi v Moři nestvůr, jež obyčejní lidé znají pod hrůzu nahánějícím jménem Bermudský trojúhelník. Jenže tenhle prostor je opravdu děsivý a plný neuvěřitelně krvelačných monster a hrůzostrašných bytostí, které se snaží Percymu a jeho přátelům hledání Zlatého rouna překazit. Zvítězí dobro? Nebo se odvážní bojovníci utopí v Moři nestvůr?

Americkou fantasy lahůdku Percy Jackson: Moře nestvůr si nenechte ujít v neděli ve 20.15 na Primě MAX.

Těšte se na:

 • Pekelný newyorský taxík
 • Výrazné masky
 • Skvostné mořské potvory

Fakta – info - drby

 1. První díl fantasy série nesl název Percy Jackson: Zloděj blesku (2010), dvojka Percy Jackson: Moře nestvůr (2013). Třetí filmové pokračování se chystá na příští rok a ponese pravděpodobně název Percy Jackson: Kletba Titánů.
 2. Režie filmu Percy Jackson: Moře nestvůr se stal německý režisér Thor Freudenthal, který se proslavil zfilmovanou verzí knižního bestselleru pro mládež Deník poseroutky (2010)
 3. Autor knižní série o Percy Jacksonovi Rick Riordan je původně učitel. Řadu let přednášel řeckou mytologii na středních školách v Kalifornii a Texasu. K nápadu na první knížku o Percy Jacksonovi přidal další čtyři romány. Získal miliony fanoušků.
 4. Rick Riordan příběhy původně napsal a načetl jako pohádky pro syna Haleyho.
 5. Knihy o Percy Jacksonovi by mohly konkurovat i populární sérii o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Fandové Percy Jacksona v knižní podobě ovšem tvrdí, že filmy podle těchto knih jsou zkažené. Zato potterovská série je úspěšná i na plátně.
 6. Protože se velká část natáčení odehrávala na lodích, získala herečka Alexandra Daddario o sobě novou informaci. A sice, že ji trápí mořská nemoc. Jediná výhoda byla, že ten samý problém má i její filmová postava. Bylo by však cynické tvrdit, že se to se herečce hrálo skoro samo…
 7. Dvě hlavní ženské postavy ztvárňují Alexandra Daddario a Leven Rambin. Je komické, že Alexandra je původně brunetka a pro film ji odbarvili na blond. Zatímco blonďatá Leven Rambin se ve filmu pyšní dlouhými hnědými vlasy. Že by chyba castingu?
 8. Natáčelo se ve Vancouveru a New Orleans.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný