9. září 2019 10:30
redakce Prima Living

Pán přílivu, romantika s tajemstvím a skvělými hereckými výkony

Barbra Streisand je nejen dobrá herečka, ale i vynikající režisérka. Škoda, že na režisérskou židli usedla jen třikrát, protože pokaždé to stálo za to. Na Primě MAX si teď můžete vychutnat druhý z jejích počinů, hořko-sladkého romantického Pána přílivu nominovaného na 7 Oscarů. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Zdá se, že Tom Wingo (Nick Nolte) prochází typickou krizí středního věku. Moc kouří, moc pije a přestává milovat svou ženu. Když dostává dopis od psycholožky své sestry, aby přijel do New Yorku pomoci jí s terapií, neochotně souhlasí. New York sice z duše nenávidí, ale každá záminka opustit na chvíli zajeté koleje svého života mu přijde dobrá.

Stav jeho dvojčete se ukáže být vážnější, než si myslel. Sestra trpí vážnými depresemi a již podruhé se pokusila o sebevraždu. Její psycholožka (Barbra Streisand) správně tuší, že kořeny jejích problémů sahají až do dětství a klíčem k jeho otevření má být právě Tom. Mezi Tomem a doktorkou Lowenstein se pomalu začíná rodit vztah, který se mění v silný milostný cit.

Tom se v retrospektivách vrací do dětství poznamenaného tvrdou výchovou despotického otce a milující hrdé matky až k osudnému okamžiku, který traumaticky poznamenal celou rodinu včetně jeho samotného.

Drama s nádechem romantiky můžete vidět ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Věděli jste o filmu Pán přílivu, že...

  • Tento snímek má svoji předlohu ve stejnojmenném románu vydaném v roce 1993. Barbru na něj upozornil její tehdejší přítel Don Johnson, který se do knihy zamiloval. Barbra se po přečtení románu okamžitě rozhodla příběh zfilmovat a do hlavní mužské role obsadit právě Johnsona. Než se ale stihlo začít s produkcí, jejich vztah se rozpadl.
  • Filmový syn Barbry Streisand je zároveň jejím skutečným synem, ale o jeho obsazení nerozhodla sama režisérka. Barbra pro roli původně vybrala Chrise O´Donnella, který krátce na to zaznamenal velký úspěch po boku Al Pacina ve filmu Vůně ženy. Autor románové předlohy, spisovatel Pat Conroy, si ale nemyslel, že se Chris pro roli hodí. Při procházení fotek mladých herců se zastavil u fotografie kluka, kterou Barbře donesl s poznámkou, že místo O´Donnella by měla najmout jeho. Aniž by to tušil, vybral spisovatel jejího vlastního syna.

Režie: Barbra Streisand Předloha: Pat Conroy (kniha) Scénář: Becky Johnston, Pat Conroy Kamera: Stephen Goldblatt Hudba: James Newton Howard Hrají: Barbra Streisand, Nick Nolte, Blythe Danner, Kate Nelligan, Jeroen Krabbé, Melinda Dillon, George Carlin, Nick Searcy, Ann Pierce, Nancy Moore Atchison, Brad Sullivan, Bob Hannah

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný