24. února 2021 06:00

Padesátka: Prachař s Taclíkem si sáhli na dno, Tomicová vzpomínala na Snowboarďáky

Zimní komedie Padesátka je režijním debutem Vojtěcha Kotka, který vešel ve známost především jako herec. Zde vsadil na kombinaci humoru, sexu a sněhu.

Již 11. prosince od 20:15 na Primě uvidíte českou zimní komedii z dílny úspěšného scenáristy Petra Kolečka, který je podepsán pod seriály Most! či Okresní přebor, a herce Vojty Kotka, jenž si poprvé vyzkoušel práci režiséra. Nabízí skvělou podívanou a splňuje vše, co má správná veselohra mít: humor od začátku do konce, trochu napětí i erotiky.

Příprava pod dohledem

Protagonisté filmu, které čekaly scény v běhu na lyžích, se na své role připravovali velmi důkladně. Před natáčením absolvovali náročné tréninky pod skutečným mistrem, olympijským medailistou a mistrem světem v této sportovní disciplíně Martinem Koukalem.

„Byli jsme šťastní, že na to kývl. Občas jsme si sáhli na dno, ale bylo to úžasný. Já jsem na běžkách nestál strašně moc let. Naposledy snad někdy na zakládce, takže jsem si to musel oživit. Kromě toho jsem si domů pořídil běhací pás. Dal jsem si ho pěkně před televizi a na ní našel krásné panorama hor, abych si připadal jako na horách,“ popsal s úsměvem Prachař.

Jeho kolega Marek Taclík před natáčením zhubl více než patnáct kilo, což ho svým způsobem zachránilo. „Pokud bych to neshodil, moje kolena by tu zátěž asi nevydržela. Mám je z divadla oddělaná, podstoupil jsem i dvě operace... Byla to krev, pot a slzy. Kondičně jsem na tom nebyl dobře. Byl to záhul, ale dali jsme to. Martin Koukal je rozhodně super kouč a velmi nám pomohl,“ uvedl herec.

Spokojený režisér

Samotné natáčení už probíhalo celkem hladce. „Začali jsme natáčet v březnu a v prosinci už byl film v kinech. Pravdou ale je, že tomu předcházelo hodně příprav. Během hereckých zkoušek jsme navíc objevili hodně gagů a dostali řadu nových nápadů. Měli jsme štěstí i na počasí, které nám po celou dobu neskutečně přálo,“ prozradil režisér Vojtěch Kotek, který si ve filmu i zahrál. A rozhodně se nešetřil. V jedné scéně v mrazu a ve sněhu pózoval pouze ve slipech. „To jsem si dovymyslel sám. Inspirovaly mě záběry ze Sibiře, kde tatínkové cvičí s dětmi na sněhu v minus čtyřiceti, aby byly otužilé,“ prohlásil.

S výsledkem svého režijního debutu byl spokojen. „Je to zimní a já říkám i mrazivá komedie, protože má i jiné aspekty než jen humor. Film jsem netočil tak, abych ho chápal jen já, já ho točil pro lidi, aby se pobavili. A aby jim ten úsměv někdy i ztuhl,“ vylíčil s úsměvem.

Lechtivé odstíny

Herečka Pavla Tomicová prožila tak trochu déjà vu. V komedii Snowboarďáci hrála náruživou čtyřicátnici svádějící dva mladé puberťáky, v tomto filmu zralou padesátnici, kterou čekaly lechtivé scény s o generaci mladším Jakubem Prachařem. O erotické scény se mezi tvůrci živě debatovalo. „Nejvíce o té na pingpongovém stole. Kvůli ní jsme se hádali snad donekonečna. Když jsme ji vymýšleli a připravovali, všichni k tomu najednou měli tolik co říct. Vypadá to, že veškerý náš sexuální život probíhá v pingpongárně,“ rozesmál se scenárista Petr Kolečko.

Ve filmu uvidíme plejádu hereckých hvězd. Těšit se můžete na Ondřeje Pavelku, Vilmu Cibulkovou, Jiřího Schmitzera, Jiřího Mádla, Oldřicha Kaisera, Terezu Rambu, Hanu Vágnerovou, Kryštofa Hádka, Jaromíra Dulavu, Matěje Rupperta, Jakuba Štáfka nebo Lukáše Pavláska.

Komedii Padesátka uvidíte 11. prosince ve 20:15 na Primě nebo si ji můžete přehrát v našem archivu:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný