13. ledna 2021 06:00
redakce Prima Living

Otcové a dcery: Russell Crowe hledá cestu ke své dceři. Koho dalšího v dramatu uvidíte?

Krásný film, který zdobí upřímnost hereckých projevů a chytrý scénář o tom, jak moc dětství a dospívání utváří naši osobnost a budoucí život. Russell Crowe je výborný, ale ta malá holčička i její dospělá podoba si s ním v ničem nezadají.

Otcové a dcery je citlivě natočený příběh o jedné tragické události, která poznamenala životy všech, kteří ji přežili. Nejvíce ale životy táty, který ji přivodil, a jeho malé holčičky, kterou připravila o maminku. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, které se vzájemně prolínají a nabízejí divákovi emocemi nabitou podívanou.

Přehrát film Otcové a dcery online v archivu iPrima.cz:

V té první předvádí herecký koncert Russell Crowe, kterému po boku září dětsky nevinná a svým upřímným projevem ozbrojující Kylie Rogers. Ve druhé se zase můžeme těšit z herectví Amandy Seyfried, která si s nelehkou rolí poradila výborně.

Snímek je plný silných scén, které ve vás vzbudí celou plejádu pocitů – od lítosti, radosti, dojetí až po souznění a porozumění. Od obrazovky budete odcházet s pocitem, že jste právě prožili něco opravdového, skutečného a že si to s sebou ještě nějakou dobu ponesete.

Dětství malé Katie nebyla zrovna procházka růžovým sadem. V pěti letech, po tragické autonehodě, zůstala sama se svým tátou (Russel Crowe), slavným spisovatelem a držitelem Pullitzerovy ceny. S tátou, který ji sice nevýslovně miloval, ale potýkal se s vlastními démony – zákeřnou duševní poruchou, jež mu způsobovala nezvladatelné záchvaty deprese.

O pětadvacet let později žije již dospělá Katie (Amanda Seyfried) v New Yorku a nemůže setřást traumata, která si s sebou nese právě z dětství. Pocity odtržení a šrámy na duši se vracejí jako bumerang a znemožňují jí prožívat lásku i obyčejné všední radosti. Pokud má v sobě opět najít tu zdravě sebevědomou sebejistou Katie, musí se vyrovnat se starými křivdami a jizvami, které si z dětství přinesla, a najít si ke svému tátovi opět cestu.

Co jste možná o filmu Otcové a dcery nevěděli…

  • Pokud je vám jméno či tvář hlavní představitelky povědomé, věřte, že jste se s ní už mohli setkat ve snímcích Mamma Mia (2008), Milý Johne (2010), Dopisy pro Julii (2010) a mnoha dalších.
  • Kromě dvou hlavních známých tváří ve snímku jistě poznáte i další slavné herce ve vedlejších rolích. Například Jane Fondu, Diane Kruger či Octavii Spencer.

Režie: Gabriele Muccino Scénář: Brad Desch Kamera: Shane Hurlbut Hudba: Paolo Buonvino Hrají: Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul, Diane Kruger, Quvenzhané Wallis, Bruce Greenwood, Janet McTeer, Kylie Rogers, Jane Fonda, Octavia Spencer Rok uvedení: 2015​

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný