6. dubna 2018 14:09
Gabriela Gabrielová

Osobití, inteligentní a vtipní Blázni ze stadionu

Druhé pokračování veselé bažantí série nás tentokrát nezavede na žádné exotické místo. Zůstaneme pěkně doma ve Francii, ale to vůbec neznamená, že se nebudeme bavit. Naopak! Vtipné eskapády známé hudební a později i herecké čtyřky Les Charlots si užijte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Naše stará dobrá čtveřice ve složení Gérard, Jean, Phil a Jean-Guy se vypravila na prázdniny na francouzský venkov, aby si tu užila pohodu, sluníčko a příjemné nicnedělání. Zabydleli se v místním tábořišti a pro jídlo si jezdí do obchůdku starého Julese v blízké vesničce.

Ovšem zkušený hokynář dokáže chytře využít toho, že všichni kluci, ale hlavně Gérard, jsou až po uši zamilovaní do jeho sličné dcery, a tak je v obchodě nejen okrádá, ale zapojí je i do výzdoby města, transportu sochy v nadživotní velikosti, hudebního doprovodu i sportovního klání mnoha disciplín. V boji o přízeň krásné dívky zapomene naše čtyřka dočista na to, že chtěli vlastně hlavně odpočívat. Blíží se poslední nejtěžší závod – maraton – a je rozhodnuto, že právě jeho vítěz získá i srdce krásné Délice. A je nad slunce jasné, že to bude boj nelítostný a urputný.

Na tomhle díle se bažanti pořádně vyřádili. Prakticky vše, na co sáhnou, se promění ve vtípek a gag, a když výjimečně scénáristům dojdou nápady, nechají kluky někam utíkat a ono to funguje. Komedie je to svižná, vtipná a krátká (85 minut) a určitě vás nebude nudit. A hlavně, kluci jsou sympaťáci a sledovat jejich fóry na stadionu (ale i před tím) je zkrátka skvělá zábava.

Možná jste o filmu Blázni ze stadionu nevěděli, že…

  • Snímek se natáčel v jihofrancouzském městečku Graveson a na blízkém stadionu v Avignonu.
  • Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“.
  • V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny.

Režie: Claude Zidi Scénář: Claude Zidi, Jacques Fansten Kamera: Paul Bonis Hudba: Jean-Guy Fechner, Gérard Filipelli, Gérard Rinaldi, … (více) Hrají: Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Gérard Filipelli, Jean-Guy Fechner, Paul Préboist Rok uvedení: 1972

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný