28. března 2017 13:49
gbshow

Ondine jako Víla z hlubin se zapletla do sítí Colina Farrella

Romantika jak blázen, navíc s Colinem Farrellem coby irským rybářem a milujícím otcem nemocné holčičky v hlavní roli. K tomu si přidejte krásnou neznámou dívku vylovenou z moře, v jejíž přítomnosti se dějí zvláštní věci, a máte tu pohádku pro dospělé jak vyšitou. V neděli ve 20.15 na Primě MAX.

Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu, řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená „ta, která přichází z moře“. Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie má okamžite jasno.

Podle ní je Ondine vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti? Možná, ale Syracuse už na šťastné konce nevěří. Ať už je Ondine kdokoli, má za sebou temnou minulost, která ji všude pronásleduje. Podaří se jí vyřešit ke spokojenosti všech zúčastněných? Snad neprozradíme moc, když řekneme, že to by nemohl být irsko-americký romantický příběh, aby neskončil happyendem.

Naschval, jestli si všimnete:

  • Když muži z Joanniny minulosti hledají inkriminovaný baťoh, vyjde najevo, že Annie ho schovala do klece pro chytání krabů. To je ale, když se nad tím zamyslíte, dost dobře nemožné. Annie neměla do lodi s klecemi přístup a navíc by neměla dost sil na to klec z vody vytáhnout.
  • Na ostrově s majákem si všimněte prázdné lahve od vodky u nohou Syracuse. Když Syracuse opouští Ondine, vodka je pořád na svém místě. Když se ale změní záběr na Syracuse startujícího loď a pak zpátky na Ondine, láhev je pryč.
  • Vlasy Colina Farrella se často záběr od záběru mění. V rámci jedné scény jsou někdy jinak dlouhé, jinak učesané, jednou umyté a vystylované, podruhé neupravené a rozcuchané.
  • Při prvním setkání Annie s Ondine je tajemná dívka celá mokrá a šaty se jí těsně lepí na tělo. Tak to alespoň vypadá při záběru na Ondine zepředu. Když ji ale kamera zabere zezadu, je skoro suchá a šaty se jí na tělo nelepí vůbec.

gbshow

Populární pořady na Prima Cool