17. července 2017 16:00
Gabriela Gabrielová

Okořeňte si večer Krvavým obchodem a Jean-Claude Van Dammem

Na Filipíny jedině s expresem Van Damme! Drsoň Jean-Claude je zase jednou pořádně naštvaný. Ukradli mu ledvinu, kterou chtěl věnovat své na smrt nemocné neteři, a on ji pochopitelně chce zpátky.

Jak se na poctivý akční film sluší a patří, zápletka vám hlavu příliš nezamotá. Jean-Claude Van Damme alias Deacon přijíždí na Filipíny, aby zde zachránil život své neteři, jež nutně potřebuje novou ledvinu. Než se však stačí rozkoukat, přijde o ni. Po první bouřlivé noci na ostrově se probudí ve vaně plné ledu a zjišťuje, že kromě útržků vzpomínek na předešlou noc postrádá i onu ledvinu.Samozřejmě je rozhodnut udělat vše proto, aby tento živodárný orgán získal zpátky a jde na to přesně mířenými kopy, údery, roznožkami a především drsným výrazem.

Co na tom, že v některých scénách jde poznat, že ho zastupuje dublér. O vypracovanosti jeho těla se můžeme přesvědčit hned v úvodní sekvenci filmu, kde se dobrých deset minut pohybuje po místnosti úplně nahý a nemá se rozhodně za co stydět.

Do příběhu výrazně vstupuje i Deaconův bratr George, otec nemocné holčičky, který Deaconovi není sice vůbec podobný – ani fyzicky ani duševně (George je silně věřící, Deacon je cvičený zabiják), ale krev není voda a tak rodinná pouta nakonec zvítězí.

Příznivci poctivých béčkových akčních opusů si nebudou mít na co stěžovat.

Krvavý obchod si pusťe ve 22.00 na Prima MAX!

Mušky, co se nevychataly...

  • Na začátku filmu jsme obeznámeni s faktem, že Deacon (Jean-Claude Van Damme) přistává na Filipínách a celý děj se odehrává tam. V průběhu snímku je však patrné, že natáčení proběhlo doopravdy v Číně. Čínské nápisy na nás vyskakují všude možně – na ulicích, na domech i v restauracích.
  • V průběhu první rvačky v klubu Vortex si všimněte bible, kterou Deacon buší do agresorů. Před bitkou jde o docela normální knihu. V jejím průběhu však její zadní strana nápadně zesílí a vypadá, že je vycpaná, aby její zásahy tak nebolely.
  • Kolem 36. minuty si můžete všimnout odrazu filmového štábu na boku dodávky.
  • V 87. minutě vypálí George z brokovnice, ale když ji opět nabije, nevypadne z ní použitá nábojnice.
  • Zhruba v 90. minutě drží Deacon v ruce dvě karty – esa – a drží je lícem (obrázkem s esem) dolů. Po té, co je ale upustí na stůl, jsou karty lícem nahoru.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný