22. června 2021 06:00
redakce Prima Living

Odskočte si na romantické dostaveníčko Daleko od hlučícího davu

Milostné drama z prostředí viktoriánské Anglie sledující osudy mladé emancipované Bathsheby Everdene a jejích třech velmi odlišných nápadníků.

Ve středu od 20:00 na Prima MAX si dopřejete trochu poctivé romantiky. Příběh nás zavede do roku 1870, kdy mladá Bathsheba Everdene stále coby prosté vesnické děvče pracuje na farmě své tety. Zde se poprvé setkává s Gabrielem, svým novým sousedem, který se do ní na první pohled zamiluje. Když jí ale vyzná lásku, dívka ho rázně odmítne s tím, že je příliš nezávislá na to, aby se vdávala.

Poté se jejich cesty na chvíli rozdělí a jejich životy poznamenají velmi odlišné události. Zatímco Bathsheba dostává zprávu o nečekaném dědictví, farmě, již jí odkázal strýc, a odjíždí, aby se jí ujala, Gabriel přes noc přichází o všechen svůj majetek – o stádo ovcí, které jeho honácký pes nedopatřením nahnal na útes.

Gabriel se vydává hledat práci a zásluhou mladé dívky, Fanny Robin, ji skutečně nachází. Na farmu Weatherbury, kam jde o práci žádat, přichází akorát v čas, aby odvrátil hrozící katastrofu a zachránil stodolu před požárem. Až poté je představen nové majitelce farmy, užaslé Bathshebě, která ho přijímá do svých služeb jako ovčáka.

Bathsheba se z mladé nerozvážné dívky mění v úspěšnou a cílevědomou farmářku a do života jí vstupuje další muž – zámožný starý mládenec William Boldwood. Bathsheba si s jeho city neuváženě zahrává, za což od Gabriela sklidí tvrdou kritiku. Šokována, že si s ní dovolí takto mluvit, farmářka svého ovčáka propouští. Téměř vzápětí však svého rozhodnutí lituje a nakonec se jí podaří Gabriela uprosit, aby se vrátil.

Když se na scéně objevuje třetí nápadník, sice mladý a pohledný, ale arogantní a až příliš sebejistý seržant Frank Troy, je všem jasné, že to je přesně ten muž, se kterým by se racionální a hrdá Bathsheba nezahodila. A přece to je právě on, kdo mladé ženě dokáže poplést hlavu a probudit v ní vášeň. Vášeň, která poznamená životy mnohých a Bathshebě se málem stane osudnou.

Možná jste o filmu Daleko od hlučícího davu netušili, že…

  • Když se herečky Carey Mulligan zeptali, koho z těch tří velmi odlišných nápadníků by si vybrala v reálném životě, zasmála a promptně odpověděla, že by pravděpodobně zvolila muže s jehňátkem (Gabriel) v prvních 20 minutách filmu.
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu Thomase Hardyho.

Režie: Thomas Vinterberg Předloha: Thomas Hardy (kniha) Scénář: David Nicholls Kamera: Charlotte Bruus Christensen Hudba: Craig Armstrong Hrají: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Mark Wingett, Tom Sturridge, Juno Temple, Hilton McRae, Jessica Barden, Michael Sheen, Jon Gunn, Richard Dixon, Jody Halse, Harry Peacock Rok uvedení: 2015

Romantický film Daleko od hlučícího davu uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný