18. října 2019 13:15
redakce Prima Living

Odhalte sedm chyb ze slavné kriminálky Na kolejích čeká vrah!

Kriminálka Na kolejích čeká vrah ukáže napínavý příběh a hlavně skvělé české herce v nejlepších letech. Připomeňte si Jiřího Sováka, Radka Brzobohatého a Květu Fialovou!

Jiří Sovák v roli vyšetřovatele Kalaše naprosto exceluje. Kalaš vyšetřuje loupež nové série bankovek, které byly ukradeny z poštovního vozu rychlíku. V rychlíku odjíždějícím z Prahy je přepravována velká zásilka bankovek. Velitelem ozbrojeného doprovodu je poručík Lenk, který také jako jediný přežije explozi poštovního vagónu, která má zamaskovat loupež bankovek.

Zapeklitého případu se ujme major Kalaš se svým mladým asistentem Karlíčkem, kterého nehraje nikdo jiný než mladý a ještě vyjukaný Jaromír Hanzlík. Několik kilometrů před místem katastrofy kriminalisté objeví mrtvolu mladé dívky Anny Halamové, která se stala náhodným svědkem loupeže, a proto musela zemřít. Kriminalisté pomalu postupují vpřed a objasňují události na trati. Přestože se prvotní podezření proti raněnému Lenkovi ukazuje mylné, cesta k pravým pachatelům a muži, který stál v pozadí celé loupeže, je ještě dlouhá..

Díky sedmi chybám ve filmu, můžete během čtvrtečního večera procvičit všechny svoje smysly a logiku uvažování!

I výbuch vagónu má své mouchy...

Scéna, kdy bomba ve vlaku vybuchne, začíná před začátkem titulků. V tu chvíli se z vagónu zakouří a vlak jede normálně dál. Pak se obraz zastaví, proběhnou titulky. Při záběrech z helikoptéry je však vidět, jak jsou vagóny převrácené na bok a různě rozházené. Posloupnost scén v tu chvíli nejspíš nikdo neřešil.

Helikoptéra odhalila i filmové nedostatky

Při prvním přeletu vrtulníkem nad místem výbuchu je jasně vidět, jak vagón hoří a šlehají z něj plameny. Při druhém přeletu, který film ukazuje během deseti sekund, však vagón nehoří a z oken stoupá pouze dým.

Jeden vlak táhnou dvě lokomotivy

Vlak, který vybuchne, táhne na každém záběru jiná lokomotiva. Dokonce na začátku najíždí na vlak parní stroj 477 (takzvaný Papoušek) a při odjezdu z pražského Hlavního nádraží ho už táhne jiná "pára". Filmová produkce nejspíše tuto scénu natáčela dva dny a tehdejší dráhy měly s "Papouškem" na druhý den už své plány...

Neomylný vrah, který se strefí i z padesáti metrů do srdce

Snajpr by si od tohoto vraha mohl vzít příklad. Když Regina Rázlová přijíždí na kole ke trati, zastaví asi 50 metrů od kolejí. Vlak přejede a zloději, kteří berou pytle s penězi, ji uvidí, jeden z nich vytáhne z kapsy pláště pistoli a bez míření od boku vystřelí. Mladá Regina Rázlová je na místě mrtvá...

Opravdová bouchačka by tomu dala na frak

Když kriminalisté nahlížejí do pitevního protokolu, režisér nechá nahlédnout i diváky. Reginu Rázlovou zastřelila zbraň ráže 6,35 mm a je přiložena fotografie střely. Vrah ale použil pistoli vz. 52, ráže 7,62 mm (7,62x25 Tokarev). Střela tohoto náboje má takovou průbojnost, že by byla minimálně 10–15 cm hluboko pod povrchem a najít ji by bylo v podstatě nemožné, ani kdyby kriminalisté věděli přesně, kde k vraždě došlo.

Hladce oholený Brzobohatý v těžkém stavu

Radek Brzobohatý leží pár dní v nemocnici a Sovák čeká, aby ho mohl poprvé vyslechnout. Když dojde k výslechu, je Brzobohatý skoro neschopný výslechu, zato s důkladně oholenou tváří. Sestřičky si na něm nejspíš daly pěkně záležet ještě před výslechem...

Flexibilní mrtvola

Když Kalaš zastřelí Louskáčka nahoře na konstrukci, ve scéně je vidět, že Louskáček padá k zemi po zádech. V následující scéně však leží mrtvý na kolejích na břiše.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný