24. července 2020 08:15

Novinky, které uvidíte na Prima KRIMI už na podzim

Podzimní schéma Prima KRIMI

Letos na podzim se na kanálu Prima KRIMI můžete kromě oblíbených stálic, jako jsou Námořní vyšetřovací služba, Sběratelé kostí, Hawaii Five-0 nebo Vraždy v Midsomeru, těšit hned na několik novinek a premiérových řad seriálů. Jaké to jsou?

Převážně zahraniční seriály s detektivní tematikou nabízí kanál Prima KRIMI svým divákům už dva a půl roku. S podzimním programovým schématem se po roční pauze vrací na obrazovky policejní vyšetřovatelka Vera ve Zločinech z vřesovišť, a to i s premiérovou devátou řadou.

Návrat hlásí i seriál Zločin, který divákům konečně přinese odpovědi na všechny otázky v premiérových závěrečných sériích.

Žhavou víkendovou novinkou pak bude detektivní série na motivy populárních knih Iana Rankina s názvem Inspektor Rebus.

Zločiny z vřesovišť (Vera 9)

Důvtipná, důmyslná a odvážná policejní vyšetřovatelka Vera Stanhopeová bude tentokrát řešit vraždu mladé forenzní psycholožky, která vyšetřovala jeden ze starých případů. Coby očitý svědek vraždy teenagera bude rozplétat stopy vedoucí ke gangu i drogové síti a pustí se i do ošemetného vyšetřování smrti mladé ženy, které by mohlo rozvrátit celou její rodinu. Spát ji nenechá ani tajemná nalezená kostra, která možná patří oběti vraha, řádícího stále kolem. Na první pohled nenápadná dáma bude muset i tentokrát použít své nekonvenční metody. Příběhy Zločinů z vřesovišť jsou plné mrazivých záhad a odehrávají se na pozadí okouzlující venkovské krajiny britského Northumberlandu.

Inspektor Rebus

Ani překrásným ulicím historického Edinburghu se bohužel nevyhýbá zločin. Ale možná by měl, protože místní nesmlouvavý inspektor John Rebus je nejzkušenějším detektivem v celém okolí.

Sice trochu moc pije, začíná si s náhodnými ženami a používá neortodoxní metody, ale počty jím vyřešených případů mluví samy za sebe. A právě jeho statistika je to jediné, co na něm obdivuje detektiv seržant Sibhan Clarkeová, která je Rebusovi přidělena jako partnerka. Jinak se totiž spíš bojí, že práce s Rebusem ohrozí její slibně rozjetou kariéru. A podobný náhled na Rebuse má i jeho nadřízená šéfinspektorka Templarová.

Zuzana Schneidewind

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný