29. dubna 2019 11:10
redakce Prima Living

Noc a zmatek v Paříži 50. let

Policejní inspektor Jean Gabin pátrá po vrahovi majitele nočního klubu, ale vyšetřování mu trochu komplikují city k milence zavražděného... Vychutnejte si tuhle klasickou francouzskou kriminálku vysoce hodnocenou na filmových serverech. V pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Tzv. noir filmů vznikla ve Francii v 50. letech celá řada a tenhle rozhodně stojí na jejich špici. Je výsledkem opětovné úspěšné spolupráce režiséra Gillese Grangiera a herce Jeana Gabina a kromě senzačního hereckého výkonu hlavního hrdiny stojí za vidění i kvůli mnoha dalším věcem.

Všudypřítomné jazzové tóny, noční Paříž, nepopsatelná atmosféra nočního klubu, drogy, černošské tanečnice, krásná holka z Mnichova... všemu tomu ale samozřejmě vévodí stárnoucí detektiv, jehož výkon je tak přesvědčivý, že vůbec nepochybujete o tom, co říká či dělá. Rozdá tu i pár facek, ale většinu filmu se v podstatě tváří, že se nic neděje. Vraždu majitele nočního klubu rozplétá postupně a tak přirozeně, jako když po dešti znovu vyjde slunce. Prostě paráda.

O co ve filmu Noc a zmatek jde...

Albert Simoni je majitelem nočního klubu Vajíčko, kde hraje skvělý jazz, kvete obchod s drogami a scházejí se tu mladé prostitutky. S jednou z nich, německou zpěvačkou Lucky, má Albert poměr, a právě když jsou spolu na projížďce, někdo Alberta zastřelí. Vyšetřováním je pověřen zkušený inspektor Vallois (Jean Gabin), který majitele klubu a jeho pletky s podsvětím dobře znal. Všechny stopy vyšetřování nasvědčují, že Simoniovým vrahem je právě Lucky, ale Vallois nemá rád ukvapené názory...

Možná jste netušili, že...

... film byl natočen v poměrně krátkém čase. Filmovalo se v prvních měsících roku 1958 a premiéru měl snímek ten samý rok již 14. května!

Dívejte se v pátek ve 20.00 na Prima MAX!

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný