19. prosince 2020 06:00
redakce Prima Living

Nic než pravda: Místo Keanu Reevese si hlavní roli málem zahrál James Bond

Soudní thriller v hlavních rolích s Keanu Reveesem a Renée Zellweger odhaluje pozadí případu, ve kterém nevíte, komu věřit. Vyšetřování přináší stále nová fakta a ze zdánlivě jednoduchého případu vraždy se pomalu stává setsakramentsky zašmodrchaný případ.

V úterý od 20:00 se na Prima MAX ocitneme před soudem. Když je sedmnáctiletý Mike obžalován z vraždy svého otce, bohatého a známého právníka, Boona Lassitera, ujme se jeho případu rodinný přítel, taktéž právník Richard Ramsay (Keanu Reeves). Situace se pro něj zpočátku nevyvíjí příliš růžově.

Mike odmítá s kýmkoli komunikovat, což jeho postavení před porotou ještě zhoršuje. Jenže potom začnou pomalu na světlo světa vyplouvat fakta, která rychlé odsouzení obviněného porotě poněkud komplikují. Sousedé Lassiterových vypovídají, jak byli svědky Boonova neurvalého chování vůči jeho ženě a Mikově matce, Lorettě (Renée Zellweger). Podle nich ji měl ponižovat a veřejně urážet za to, že nemá vysokou školu. A Mike se matky přede všemi zastal. Dokonce i Mikův kamarád byl očitým svědkem Boonova hrozného chování.

Jelikož Mike stále nemluví, rozhodne se Ramsay pozvat na lavici svědků samotnou Lorettu, která naplno odkrývá temné tajemství rodiny Lassiterů s fotografiemi jako důkazním materiálem. Manžel ji fyzicky i psychicky týral a Loretta předkládá porotě fotky svých modřin a zranění.

Když už si v této fázi snímku myslíte, že víte, kam děj spěje, musí přijít zákonitý zvrat. A taky že ano, Mike se rozhodne vypovídat, ale neprozradí svému právníkovi, co se u soudu chystá říct. Jeho výpověď pak otřese všemi přítomnými jako správně nastražená a načasovaná rozbuška.

Do toho se vkládá asistentka Janelle, kterou si právník Ramsay najal pro její neomylný šestý smysl, která tvrdí, že Mike otce zcela určitě nezabil, ale pouze se snaží někoho krýt.

Tady, pokud jste zkušený divák podobných soudních dramat, už správně tušíte další dějový zvrat, který taky neomylně přichází. Jaký, to vám nebudeme prozrazovat.

Možná jste netušili, že…

  • Jde o první roli Renée Zellweger po šesti letech.
  • Původně měl hlavní roli právníka Ramsayho hrát Daniel Craig. Čtyři dny před začátkem filmování však z projektu vycouval a byl nahrazen Keanu Reevesem. Ten už si jednou takovou ne nepodobnou roli právníka zahrál a to ve snímku Ďáblův advokát (1997).

Drama Nic než pravda uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný