23. srpna 2020 06:00
redakce Prima Living

Nezastavitelný: Hrdinný Denzel Washington zachraňuje vlak s tímhle mladým fešákem

Skvělé napětí, kvalitní herecké výkony filmových hvězd a fascinující záběry kamery spojuje příběh natočený na motivy skutečné události. Denzel Washington a Chris Pine se pokusí v thrilleru Tonyho Scotta zarazit nezastavitelný vlak se zkázonosným nákladem.

V úterý od 20.00 na Prima MAX uvidíte poslední film slavného režiséra. Režisér Tony Scott, mimo jiné bratr dalšího režiséra Ridleyho Scotta (Vetřelec, Hannibal), se proslavil napínavými snímky, které často sklízejí mnohem větší úspěch u diváků než u kritiky.

Co je ale víc než divácký zájem a tím pádem i komerční úspěch? To Tony moc dobře věděl, a tak chrlil jeden úspěšný snímek za druhým. Jeho rukopis má velké kouzlo, jeho filmy jsou velmi osobité a vždy nabídnou zajímavou zápletku, kterou doplňuje poutavě vyprávěný děj. Vzpomeňme alespoň na jeho trháky jako Top Gun, Poslední skaut, Vražedný příliv nebo Spy Game.

V Nezastavitelném se vše, co do té doby dokázal, snoubí s jeho dalším talentem – čichem na správné herce ve stěžejních rolích. I když nás mohou v sobotním filmu stále uchvacovat skvělé záběry na běsnící lokomotivu, která rozdrtí každou překážku, tím, co vás určitě rovněž zaujme, budou herecké výkony obou hlavních představitelů.

Oscarem ověnčený Denzel Washington nezapře svou hloubavou povahu, ale na rozdíl třeba od filmu Nepřítel státu bude mnohem akčnější. Co mu také zbývá? Jako bývalý inženýr musí během několika desítek minut přijít na způsob, jak zachránit nevelké město před zkázonosným nákladem neřízeného vlaku.

Má po ruce pohledného, trochu výbušného mladíka – mladého průvodčího – kterého ztělesní Chris Pine. Pro někoho může být toto jméno neznámé, ale stačí si vzpomenout na film o slavném Star Treku a hups, máme tu trochu rozšafného Jamese T. Kirka!

Ani v Nezastavitelném si nebude Chris hrát na způsobného chlapečka, naopak. Právě mladicky nerozvážná odvaha a divokost bude to pravé, co ve dvojici s Denzelem Washingtonem bude skýtat naději na úspěšný konec nesmírně riskantní akce na záchranu lidských životů.

Thriller Nezastavitelný uvidíte v úterý od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný