11. října 2021 01:35

Neústupná a urputná McDonaldová a klidný rozvážný Dodds. Nesourodá dvojice nového seriálu

McDonaldová a Dodds: Pád domu Crockettů (1) - upoutávka

Ambiciózní a drsná policejní vyšetřovatelka a tichý, pohodlný detektiv. To je nesourodá ústřední dvojice britského kriminálního seriálu McDonaldová a Dodds. Hlavní hrdiny svede dohromady práce a přes počáteční nedorozumění se nakonec stávají velmi schopnou dvojicí a nerozlučnými parťáky. Jejich napínavé detektivní příběhy jsou navíc okořeněny notnou dávkou humoru.

Londýnská policejní vyšetřovatelka Lauren McDonaldová (Tala Gouveia) se po zkušenostech, které nasbírala v nebezpečných ulicích britského velkoměsta, přestěhuje do jihoanglického Bathu, aby vyměnila méně prestižní místo za povýšení. Nic to ale nemění na tom, že má stále plné ruce práce s řešením rozličných složitých případů. Kámen úrazu tkví akorát v tom, že jako nového parťáka dostala Doddse (Jason Watkins), který deset let seděl pouze za stolem v kanceláři, což mu plně vyhovovalo.

Zatímco klidný a přemýšlivý Dodds se zbytečně rychle do ničeho nežene a raději zůstává v ústraní, kde vyčkává a sleduje detaily, McDonaldová je jeho přesný opak. Impulzivní a neústupná vyšetřovatelka, která se do všeho vrhá po hlavě a rychle se rozhoduje. Zpočátku jim to proto spolu vůbec nejde dohromady. Jakmile se ale Dodds ocitá znovu v terénu, vše se mění a objevuje v sobě skrytý talent pro luštění záhadných kriminálních hádanek. Nakonec se tak z šéfky McDonaldové a jejího přehlíženého podřízeného Doddse stává nerozlučná dvojka, kterou budete vídat každou sobotu od 20:15 na Prima KRIMI. Poprvé se na ně můžete těšit 16. října, kdy má seriál premiéru na českých obrazovkách.

McDonaldová a Dodds by se normálně nikdy nesetkali

Sám scenárista seriálu Robert Murphy charakterizuje hlavní hrdiny jako dva Brity, kteří „by se vzhledem ke svému pohlaví, věku a původu za normálních okolností nikdy nesetkali. Díky tomu se z nich stala zábavná dvojice, jež se během vyšetřování zločinů potýká s úskalími, starostmi i výstřednostmi moderní Británie, a přitom někdy vyvolává smích”.

Murphy také prozradil, že inspiraci hledal jak v klasických kriminálních pořadech typu Columbo, tak i v tajuplných příbězích ve stylu spisovatelky Agathy Christie. Jelikož začal seriál vznikat krátce po brexitu v atmosféře napjatého vyjednávání odchodu Velké Británie z Evropské unie, Murphy přiznává, že se v jednotlivých historkách snažil zachytit i tuto skutečnost. Tak ale, aby nikoho neodsuzoval a zůstal nestranný.

Tento britský kriminální seriál odehrávající se v anglickém městě Bath, kde se zároveň i natáčí, měl premiéru v březnu 2020. V současnosti se připravuje jeho už třetí řada, díly ale vznikly pouze čtyři. I když má každá řada tedy jen dvě epizody, vše je divákům vynahrazeno stopáží 120 minut, díky které je jeden díl dlouhý jako celovečerní film.

Poctivá příprava herců na role

Oba ústřední představitelé se před natáčením setkali se skutečnými detektivy, aby se na svou roli připravili co nejlépe. Herečka Tala Gouveia vyhledala policistku z oddělení vyšetřování vražd v Londýně, která se tak částečně stala její inspirací. „Byla úžasná. Poradila mi, ať jsem divoká a dravá. Vlastně se dost podobala postavě McDonaldové. Prozradila mi, že se dostala do určitých problémů, protože se citově angažuje do vyšetřování. Vášnivě mluvila o tom, jak je důležité vyřešit zločiny a dosáhnout spravedlnosti,“ svěřila se Gouveia, která si zahrála také třeba v seriálu Stream Street.

McDonaldová a Doddss se na vás těší od 16. října každou sobotu od 20:15 na Prima KRIMI.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný