1. července 2020 14:00
redakce Prima Living

Neslušný návrh: Úlet Roberta Redforda a Demi Moore vydělal obrovské peníze. Kolik přesně?

Romantika jak blázen, ovšem navíc tu dostanete i porci kontroverze, morálních dilemat a na červenou knihovnu slušně rozvinuté psychologie postav. Přidejte si k tomu hvězdné obsazení v podání Roberta Redforda, Demi Moore a Woodyho Harrelsona a vyjde vám skvělý biják!

Ve čtvrtek od 21.45 na Prima MAX uvidíte jedno velmi nestandardní řešení. Mladí manželé David (Woody Harrelson) a Diana Murphy (Demi Moore) se dostanou do finančních problémů a rozhodnou se vsadit vše na jedinou kartu: svůj nevelký majetek se pokusí rozmnožit ve víru mámivého světa lasvegaských kasin. Zpočátku se jim daří, ale nakonec vše prohrají, a právě v tu chvíli vstupuje do jejich života miliardář John Gage (Robert Redford). Ten si všimne krásné Diany a nabídne mladému páru absurdní řešení jejich situace: za jednu noc strávenou s Dianou jim zaplatí jeden milion dolarů.

Zpočátku nepřijatelný návrh začíná Davidovi i Dianě vrtat hlavou, až nakonec dvojice souhlasí. Dohodnou se, že o inkriminované noci nebudou nikdy mluvit a zkrátka na ni zapomenou. Jenže co se lehce řekne, hůře se vykoná. V Davidovi roste pocit křivdy a žárlivosti a Diana se zase ve vzpomínkách nemůže od noci s Gagem odpoutat.

Zkušenost, která měla vyřešit jejich finanční problémy a pomoci jim k bezstarostnému životu, teď mezi nimi stojí jako nepřekonatelná zeď a vede až k jejich rozchodu. O moc lépe na tom není ani Gage, který na Dianu nedokáže zapomenout. Začnou se spolu scházet, zatímco David se začne opíjet a utápět svůj žal v alkoholu a sebelítosti. Manželé se ještě naposledy sejdou – když David přijde podepsat rozvodové papíry. Ví, že Dianu ztratil a nechce stát v cestě jejímu štěstí s Gagem. Jenže právě toto setkání se jim stane osudovým.

Věděli jste o filmu Neslušný návrh, že…

  • Snímek má svoji stejnojmennou knižní předlohu, která pochází z pera amerického spisovatele Jacka Engelharda.
  • Celosvětově film vydělal neskutečných 266 milionů amerických dolarů. Uvážíme-li poměrně skromný rozpočet (pouhých 38 milionů dolarů), je to opravdu slušná částka.
  • Režijně je pod filmem podepsaný Adrian Lyne, jehož jméno filmovým fandům není neznámé. Z dílny tohoto slavného amerického režiséra pocházejí takové pecky jako Flashdance, 9 ½ týdne či Osudová přitažlivost.
  • V choulostivých scénách zaskakoval za Roberta Redforda pornoherec Randy West.
  • Původně byl scénář psán na tělo Tomu Cruisovi, Nicole Kidman a Warrenu Beattymu.
  • Demi Moore a Woody Harrelson vyhráli cenu MTV Movie za nejlepší polibek roku.

Režie: Adrian Lyne Předloha: Jack Engelhard (kniha) Scénář: Amy Holden Jones Kamera: Howard Atherton Hudba: John Barry Hrají: Robert Redford, Demi Moore, Woody Harrelson, Seymour Cassel, Oliver Platt, Billy Bob Thornton, Rip Taylor, Billy Connolly, Joel Brooks, Danny Zorn, Chi Moui Lo, Iqbal Theba Rok uvedení: 2003

Drama Neslušný návrh uvidíte ve čtvrtek od 21.45 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný