31. ledna 2020 12:27
redakce Prima Living

(Ne)obyčejně lidská, nepřeslazená Newyorská romance

Pamatujete si snímek Once s Glenem Hansardem a Markétou Irglovou? Režisér a scenárista Once (a bývalý baskytarista a zpěvák skupiny Frames) se vrací s podobným příběhem, ale tentokrát v hollywoodském obsazení a s mnohem větším rozpočtem. Primu MAX si pusťte v neděli ve 20.00!

Může píseň zachránit život? Původní název snímku zněl totiž přesně tak (Can a Song Save Yout Life?) a objeví se na obrazovce hned po úvodních titulcích. Takže – může? Na to hledá odpověď Keira Kneitley coby talentovaná zpěvačka Gretta a Mark Rufallo coby zkrachovavalý hudební producent Dan

Dan má za sebou den blbec. Už delší dobu žije odděleně od manželky a pubertální dcery a zklamání utápí v alkoholu. Dneska ale navíc dostal padáka z hudební firmy, kterou kdysi spoluzakládal. Kroky ho zavedou do zapadlého baru, kde si právě smutek z rozchodu vyzpívává mladá britská písničkářka Gretta. Ta přišla do New Yorku se svým přítelem Davem, se kterým chodila už od vysoké školy. Společně skládali hudbu a snili o tom, že se jednou stanou úspěšnými muzikanty. Když její přítel podepsal smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností v Americe, zdálo se, že se jejich sen stává skutečností. Jenže Dave opilý vidinou slávy a sólové kariéry Grettu po příjezdu do New Yorku opustil.

Osud tomu chtěl, že se kroky dvou životem zklamaných lidí – Gretty a Dana – sejdou a oni se společně odrazí ode dna. Dan je uchvácen Grettiným talentem a rozhodne se vsadit vše na jedinou kartu. Vezme Grettu za bývalým partnerem v nahrávací společnosti Saulem, ale ten je odmítne. Dvojice se tedy rozhodne nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Dan sežene pár muzikantů a začnou pracovat – v metru, v Cetral Parku, na střechách… A stane se nemožné. Z náhodného setkání dvou ztracených duší se začne rodit hudba, která možná nedobude svět, ale rozhodně si získá srdce všech zúčastněných.

Možná jste jste o filmu Newyorská romance netušili, že...

  • Ve snímku se kromě hereckých hvězd objeví i několik hudebníků, mimo jiné frontman skupiny Moon 5 Adam Levine, který si střihl roli nevěrného přítele Davea. Červená kytara, na kterou hraje na konci filmu, je jeho vlastní, se kterou koncertuje. A bez zajímavosti rovněž není, že Adam Levine si ve snímku zahrál bez nároku na honorář.
  • Ne vše, co se nakonec uděje před kamerou, bylo původně ve scénáři. Spousta scén vycházela z improvizace.
  • Písně se z velké části natáčely v autentickém prostředí a Keira Knightley nazpívala své party sama pod dohledem hlasového specialisty (a filmového partnera) Adama Levina.

Režie: John Carney Scénář: John Carney, Daniela Gambaro Kamera: Yaron Orbach Hudba: Gregg Alexander, Jon Schmidt Hrají: Keira Knightley, Mark Ruffalo, Adam Levine, Hailee Steinfeld, Catherine Keener, James Corden, Yasiin Bey, Aya Cash, Rob Morrow, Simon Delaney, Danielle Brisebois Rok uvedení: 2013​

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný