14. srpna 2018 10:13
redakce Prima Living

Nekorunovaná královna Donatella Versace

Skvělý casting (Gina Gershon jako by Donatelle z oka vypadla) a lehké nahlédnutí pod pokličku nablýskaného života nejvlivnější italské módní rodiny – to vás čeká, pokud si ve středu ve 20.00 pustíte Prima MAX.

Po smrti slavného návrháře Gianniho Versaceho se jeho sestra Donatella ocitla v nezáviděníhodné situaci. Stala se hlavou bratrovy společnosti, proslulého návrhářského domu, a dostala se tak pod drobnohled všech lidí v branži. Není divu, že tak velký tlak neustála. Posměch kritiků, kokainové večírky a alkohol vyústily v nevyhnutelné: Donatella během prvních let svého působení ve firmě přivedla módní impérium svého bratra na pokraj bankrotu.

S pomocí své dcery Allegry, bratra Santa a tety Lucie se ale rozhodla čelit svým démonům a podstoupila odvykací kúru. Její comeback provázely obavy, ale Donatella, silnější než kdy dřív, dokázala znovu vdechnout milované značce život. Uskutečnila svou vizi a stanula v čele jednoho z nejmocnějších a nejvlivnějších módních domů všech dob.

Život a smrt Gianniho Versaceho

Gianni Versace se narodil v roce 1946 v italské Kalábrii, v samé špičce italské holínky. Jeho matka měla módní salon, kde zaměstnávala na desítku švadlen, a právě tady Gianni k módě poprvé přičichl a rozhodl o své budoucí životní dráze. V šestadvaceti se odstěhoval do Milána, aby se stal módním návrhářem, a o šest let později si tu otevřel svůj první butik. A brzy se stal mezinárodní senzací. Postupně vybudoval módní impérium, kde zaměstnal svoji mladší sestru Donatellu, jejího partnera i staršího bratra Santa. Své podnikání rozšířil o šperky a luxusní potřeby pro domácnost a stal se uznávaným pojmem ve světě módního návrhářství. Pro svět objevil modelky jako Naomi Campbell, Christy Turlington či Lindu Evangelistu.

Jeho smrt přišla nečekaně. Ve věku padesáti let byl při návratu z ranní procházky zastřelen na schodech svého domu v Miami. Jeho vrah, psychopat Andrew Cunanan, se o osm dní později zastřelil na svém hausbótu. Gianni byl jeho pátou a poslední obětí. V poslední vůli návrhář odkázal 50 % svého impéria neteři Allegře Versace, dceři Donatelly. Majetek v hodnotě zhruba 500 milionů dolarů Allegra zdědila v den svých osmnáctých narozenin v roce 2004.

Režie: Sara Sugarman Předloha: Deborah Ball (kniha) Scénář: Rama Stagner Kamera: John Dyer Hudba: Michel Corriveau Hrají: Gina Gershon, Enrico Colantoni, Colm Feore, Donna Murphy, Alex Carter, Yan England, Raquel Welch, Madison McAleer, Mylène Dinh-Robic, Claudia Besso, Pascal Petardi Rok uvedení: 2013

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný