29. června 2018 08:00

Nejznámější detektiv všech dob na Prima KRIMI – soutěžte o knihy s Sherlockem Holmesem

Když bývalý armádní lékař John Watson (Martin Freeman) hledá po návratu z Afghánistánu bydlení v Londýně, netuší, že jeho nový spolubydlící už navždy změní jeho život. Společný přítel ho totiž seznámí s podivínským Sherlockem Holmesem (Benedict Cumberbatch) a i přes nevydařené první setkání se z obou mužů stanou spolubydlící na adrese 221B Baker Street u vševědoucí domácí paní Hudsonové (Una Stubbsová).

Holmes je soukromý detektiv a právě pomáhá inspektoru Lestradovi (Rupert Graves) ze Scotland Yardu s vyšetřováním série podezřelých sebevražd. S pomocí svých geniálních deduktivních schopností, téměř fotografické paměti a jedinečných znalostí napříč vědními obory se brzy dostává na stopu vraha, kterému v autě jedna z obětí chytře nechala mobilní telefon se zapnutou GPS. Zatímco Sherlock vyšetřuje, Watson se dále zaplétá do sítě zločinu, když je unesen Sherlockovým domnělým úhlavním nepřítelem, který se však později ukáže být Holmesovým bratrem Mycroftem (Mark Gatiss). Sherlock se mezi tím dostane do rukou skutečnému vrahovi, a nebýt Johnova včasného zásahu, v Baker Street by se opět hledal nový spolubydlící. Navíc se ukáže, že Holmes přece jen ďábelského protivníka má – tajemný Moriarty, zodpovědný za všechny podezřelé (sebe)vraždy, chce Sherlocka dostat za každou cenu…

Zápletka prvního dílu seriálu, který můžete od 30. června sledovat každou sobotu ve 20.15 na Prima KRIMI, je z velké části založena na první knize se Sherlockem Holmesem „Studie v Šarlatové“, jen s některými změnami nutnými pro přenesení příběhu do současnosti. Podobně jsou na tom i další díly seriálu. Vy teď máte jedinečnou příležitost soutěžit s námi o 6 knih s klasickými příběhy slavného detektiva.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Kolikáté narozeniny oslaví letos v červenci představitel Sherlocka, Benedict Cumberbatch?

SOUTĚŽTE VE FORMULÁŘI TADY

a) 40.

b) 41.

c) 42.

Herní řad najdete tady

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný