16. září 2019 15:15
redakce Prima Living

Návrat velkého blondýna and Bláznivý Pierre Richard opět zasahuje

Jestli byl první díl takovým trochu mixem komedie s kriminálkou, nyní se vám dostane čistokrevné francouzské parodie místy až hraničící s groteskou. Toto pokračování patří k hrstce těch, která se prvním dílům minimálně vyrovnají (pokud je nepředčí). Užijte si ho v pátek od 20.00 na Prima MAX.

Optimistický nešťastník, houslista Francois Perrin (Pierre Richard), se opět ocitá uprostřed zákulisních bojů francouzské tajné služby. Když už se zdálo, že po předchozích útrapách se ctižádostivým plukovníkem Milanem bude mít hudebník konečně klid, nastoupí na post ministra bezpečnosti nový člověk. Ministr si ze všeho nejvíc přeje poznat nejlepšího francouzského agenta osobně, a když se šéfovi výzvědné služby Toulousovi nepodaří mu nápad rozmluvit, rozhodne se nepohodlného houslistu jednoduše sprovodit ze světa. Jenže nic týkající se Perrina není jednoduché.

Toulous vyšle do Ria de Janeira, kde vysoký blondýn právě koncertuje, dva zabijáky a ministra informuje o nešťastné smrti velkého francouzského agenta. A zatímco ministr začne organizovat státní pohřeb i se všemi poctami, dozvídá se Toulouse, že Perrinovi se (zcela nevědomky) podařilo oba vrahy zlikvidovat.

Neschopnost svých podřízených se Toulouse nakonec rozhodne řešit na vlastní pěst. Odjede do Ria, kde unese Perrinovu lásku, agentku Christinu, a pod pohrůžkou její smrti donutí blondýna ke spolupráci. Jeho úkol je odjet do Francie, navštívit ministra a při krátkém setkání předstírat, že je skutečným špionem.

Jenže k ministrovi mezitím začínají prosakovat zákulisní informace, podle kterých Perrin vůbec žádným agentem není. Ministr se proto rozhodne prověřit jeho identitu a pověřit ho nebezpečným úkolem.

Možná jste o filmu Návrat velkého blondýna netušili že...

  • Postava Francoise Perrina se neobjevuje pouze ve filmové sérii o velkém blondýnovi. Muže stejného jména ztvárnil Pierre Richard i ve filmu Hračka (1976), Kopyto (1981) a Všechno uvidíme (1976). Poprvé však Perrin vstoupil na scénu francouzského filmu právě jako velký blondýn.
  • Pokud vám jména některých postav znějí povědomě, máte naprostou pravdu. Scenárista Francis Veber pojmenoval některé osoby úmyslně podle francouzských měst či městských částí, aby se prý vyvaroval podobnosti se skutečnými osobami. Jde třeba o Toulouse, Cambrai či Perrache.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný