25. listopadu 2020 06:00
redakce Prima Living

Návrat tří mušketýrů: Tragická smrt při natáčení ovlivnila film i ukončila bohatou kariéru

Důkaz toho, že „jeden za všechny, všichni za jednoho“ funguje i po téměř čtvrt století. Láska, kordy, humor, přátelství... Nechybí tu nic – a fakt, že naši hrdinové jsou krapet silnější a mají o pár křížků na zádech víc, na dobrodružnosti jejich putování nic neubírá.

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte jeden legendární návrat. Bývalí stateční mušketýři Athos, Porthos, Aramis a D´Artagnan už dávno nejsou spolu. Aramis je kněz a královnin zpovědník, Athos žije na svém panství s adoptovaným synem Raoulem, Porthos se výhodně oženil a je z něj bohatý muž, kterému ke štěstí chybí už jen šlechtický titul, a D´Artagnan (Michael York) je stále mušketýrem, který velmi touží po povýšení na kapitána.

Od smrti kruté vražedkyně Milady De Winter, která tak osudovým způsobem zasáhla do života D´Artagnana, uplynulo již 20 let, když se na scéně objevuje její neméně zkažená dcera Justine (Kim Cattrall alias Samantha Jones ze seriálu Sex ve městě).

Justine přísahá, že najde čtyři muže zodpovědné za smrt její matky a pomstí se jim. Vývoj událostí tak chtě nechtě svede naše stárnoucí přátele opět dohromady. Své síly spojí v posledním dobrodružství na záchranu královny Anny před intrikánkou Justinou a prolhaným kardinálem Mazarinem (Philipe Noiret).

Možná jste o filmu Návrat mušketýrů netušili, že...

  • Natáčení snímku bohužel poznamenala tragická událost. Při filmování ve španělském Toledu spadl z koně herec Roy Kinnear, který ve filmu ztvárnil roli Plancheta, D´Artagnanova věrného přítele a pomocníka. Při pádu si způsobil poranění pánve a druhý den po převozu do nemocnice zemřel na srdeční zástavu. Stalo se to poté, co herec několikrát žádal produkci o přidělení doubléra pro scénu na koních, ale pokaždé byl odmítnut.
  • Planchetovy scény byly posléze dotočeny hercovým dvojníkem.
  • Herec Richard Chamberlain alias Aramis byl tak pobouřen vlažnou reakcí producentů na hercovu smrt, že odmítl na filmu dále spolupracovat. Proto je role Aramise ve filmu tak malá.
  • Režisér Richard Lester v reakci na tuto nešťastnou nehodu ukončil svou bohatou režisérskou kariéru. Mezi jeho nejznámější snímky patří oba díly Tří mušketýrů ze 70. let, dále Ohrožení Britannicu, Superman 2 a Superman 3 či beatlesovské komedie Pomoc! a Perný den.

Dobrodružný Návrat mušketýrů uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný