19. června 2017 12:00
Gabriela Gabrielová

Náhoda, nebo osud? Matt Damon v thrilleru Správci osudu!

Správci osudu - upoutávka

Je možné ovlivnit osud natolik, aby vzal zcela jiný směr? Co když vám někdo řekne, že se musíte vzdát lásky, abyste dosáhli vysněného cíle? Podívejte se, jak si s problémem poradí ambiciózní politik David Norris v podání Matta Damona.

David Norris má našlápnuto vysoko. Je horkým želízkem ve vrcholících volbách do amerického senátu. Spojenými státy to vře. Aby se před projevem uklidnil, zajde si na záchodky, kde se pokouší vypilovat závěrečnou řeč. Náhodou ji vyslechne krásná baletka Elise (Emily Blunt). David je zaskočen nejen její přitažlivostí, ale i pocitem, že ji zná odjakživa, a tak se ti dva políbí. Spěch kolem volebního vzruchu ale nezná osobní život. Elise zmizí stejně rychle, jako se objevila.

Po nějaké době Davidovi opět vstoupí do života náhoda, když potká Elise v autobusu. Konečně dostane její telefonní číslo. David o něj přichází zásahem agentů osudu – bytostí, jejichž existenci si nedovede vysvětlit. Agenti mu alespoň vysvětlí, proč se snaží všemožně zabránit jejich lásce. Mají s Davidem vyšší plány, díky kterým by se mohl dostat až do Bílého domu. Láska k cestě na politický vrchol nepatří. David se snaží s nalinkovaným osudem bojovat. Zvítězí cit k vysněné ženě, nebo strůjci vyššího plánu?

Perličky z přípravy filmu

  • Elisino telefonní číslo (212) 664-7665 vlastní filmové studio Universal a bylo použito v několika dalších filmech. Vytočíte-li jej, bude vyzvánět a nikdo jej nikdy nezvedne.
  • Původní verze filmu obsahovala scénu s íránskou herečkou Shohreh Aghdashloo v roli Boha. Studio nařídilo režisérovi roli přeobsadit, protože Shohreh je muslimského původu. Svět prý na takové ztvárnění Boha není připravený.
  • Ačkoliv Emily Blunt kvůli roli baletky hodně zhubla a pilně trénovala 4 hodiny denně, v některých tanečních scénách musela být nahrazena skutečnou balerínou, na jejíž tělo v postprodukci „nasadili“ Emilin obličej.
  • Na začátku filmu se v malé cameo roli objeví bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albright.
  • Film je natočen podle povídky Philipa K. Dicka, která byla do češtiny přeložena jako Úpraváři.

Nalaďte si nedělní thriller s Mattem Damonem a Emily Blunt Správci osudu ve středu ve 20.15 na Prima MAX

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný