15. května 2020 06:00
redakce Prima Living

Nádherné bytosti: Kde Stmívání dochází dech, tihle čarodějové začínají

Sympatické neokoukané obsazení, kouzla a triky na úrovni, atmosféra, láska… Pokud jste nikdy neslyšeli o stejnojmenné knižní předloze, představte si Stmívání, jen místo upírů se tu vyskytují čarodějové neboli zaklínači.

V neděli ve 20.00 si pusťte Prima MAX. Proč? Napovíme vám: Nadpřirozená fantasy pro mladší ročníky s podtitulem Temná tajemství vyjdou na světlo. Klíčová slova: láska, čarodějnice, prokletí, dobro a zlo. Už se vám jakýs takýs obrázek rýsuje?

Autoři se drží hesla v jednoduchosti je krása a dělají dobře! Rovněž tak hlavní herečtí protagonisté jsou sympaticky obyčejného vzezření a zvlášť mladý Alden Ehrenreich v hlavní mužské roli působí velmi přesvědčivě a přirozeně. Atmosféra maloměsta, ubíjejícího zapadákova, kde se čas nekonečně vleče a dny jsou jak přes kopírák, je vylíčena mistrovsky a popis všudypřítomné fanatické víry jakbysmet. Zkrátka pokud máte chuť na nenáročnou, ale kvalitní podívanou ve stylu ságy Stmívání s fajn obsazením a zručně filmařsky provedenou, usedněte s klidem před obrazovky. Nudit se nebudete.

Ethan žije v největším zapadákově světa, v městečku Gatlin kdesi uprostřed Jižní Karolíny. Skoro každou noc se mu zdá o neznámé krásce, a když se po prázdninách vrátí do školy, nemůže uvěřit tomu, že jeho sen se zhmotnil! Před školou totiž stojí přesně ta dívka, kterou zná ze svých snů. Jmenuje se Lena a přistěhovala se sem za svým strýčkem, místním podivínem Maconem Ravenwoodem.

Kromě pohrdavých pohledů stálých obyvatel městečka, kteří se na všechny „cizáky“ dívají skrz prsty, se ale dívka musí vypořádat s mnohem horším problémem. Lena je stejně jako všichni její příbuzní obdařena nadpřirozenými schopnostmi a má jen pětasedmdesát dní do chvíle, než se bude muset rozhodnout: přidá se na stranu dobra, nebo ji pohltí síly temnoty?

Možná jste netušili, že...

... nádherné bytosti jsou první částí ságy Kronika prokletých Zaklínačů autorek Kami Garcia a Margaret Stohl. Sága má celkem čtyři díly. Po nádherných bytostech vydaly autorky ještě Nádhernou temnotu, Nádherný zmatek a Nádherné vykoupení. Oddechové fantasy čtení se stalo velmi populárním zvlášť mezi mladými a na čtenářských serverech se mu dostává poměrně vysokého hodnocení.

Nádherné bytosti uvidíte v neděli od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný