3. ledna 2018 11:28
Gabriela Gabrielová

Na svou Kořist si počíhá neodolatelný Belmondo v pátek večer

Kořist - upoutávka

Parádní kriminálka s Belmondem, kde mu zdatně sekunduje Omar Sharif. Oba ukořistí vaše sympatie s naprostým přehledem. Morriconeho ústřední hudební motiv, Belmondův rošťácký úsměv a inspirativní styl cestování řeckými busy vás budou bavit od začátku do konce. Dívejte se v pátek ve 20.00 na Prima MAX.

U nás téměř neznámá akční kriminálka slavného francouzského režiséra Henriho Verneuila, držitele čestného Cézara za celoživotní dílo, přivádí na scénu Jean-Paula Belmonda a Omara Sharifa ve strhujícím příběhu zkorumpovaného policisty (Omar Sharif), který po nádherné řecké krajině honí zloděje (Jean-Paul), jenž stál za kolosální loupeží diamantů v Athénách. V typické belmondovské gangsterce se můžete těšit především na bleskový spád děje a hodně kvalitní kaskaderské kousky, které předvádí přímo Jean-Paul a vůbec se při nich nešetří.

Pro diváka dnešní doby přesyceného všemožnými digitálními přemety a kotrmelci, u kterých herec pomalu ani nehne brvou, je to vítané osvěžení. Nakonec stejně jako Belmondovo inspirativní cestování řeckou MHD. Správní frajeři totiž lístky neřeší. Správní frajeři se rozběhnou, skočí na bok autobusu a když potřebují přestoupit, přeskočí zkrátka na bok jiného busu. A když je jízda MHD přestane bavit, seskočí a jdou balit holky. Nechybí tomu typický belmondovský humor, akce a honičky a úvodní dvacetiminutová téměř bezeslovná loupež ve spojení s Moricconeho hudbou vám zůstane v paměti ještě dlouho. Připravte se zkrátka na lahůdkovou podívanou.

Kdo nadaboval Belmonda?

Tento film má v Čechách další premiéru. Českého dabingu se famózně ujal Petr Rychlý. Mnozí z vás ale asi výměnu za mikrofonem ani nepostřehnou. Tak dokonale se dokázal vcítit do vám známého projevu Jean Paula Belmonda.

Co jste možná netušili:

  • Film vychází z literární předlohy amerického spisovatele Davida Goodise The Burglar z roku 1953 (pod tímto názvem byla novela zfilmována již v USA v roce 1957).
  • Snímek vznikal ve francouzsko-italské koprodukci a natáčel se v Řecku, kam je zasazen dějem, a ve Francii, kde se točily interiéry.
  • Na svou dobu měl nezvykle vysoký rozpočet, který činil patnáct milionů franků (podle posledního kurzu franku vůči koruně by to bylo 62 milionů Kč). Investice byla ale odměněna rekordním komerčním úspěchem – jen v Paříži vidělo film za první týden promítání přes 200 000 návštěvníků a celkově se film může pyšnit návštěvností dosahující bezmála čtyři a půl milionu diváků.
  • Snímek se natáčel ve dvou jazykových verzích – v angličtině a francouzštině.

Režie: Henri Verneuil Předloha: David Goodis (kniha) Kamera: Claude Renoir Hudba: Ennio Morricone Hrají: Omar Sharif, Jean-Paul Belmondo, Dyan Cannon, Robert Hossein, Nicole Calfan, Renato Salvatori, José Luis de Villalonga, Raoul Delfosse, Roger Lumont, Robert Duranton Rok uvedení: 1971

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný