2. června 2016 11:25
Gabriela Gabrielová

Můj táta hrdina. Nebo milenec?

Můj táta hrdina - upoutávka

Znáte francouzskou komedii Táta, nebo milenec (1992) s Gérardem Depardieu? Nebyli by to američtí filmaři, kdyby 3 roky poté nevyrukovali s vlastním remakem a kuriózně do role „táty“ neobsadili opět Gérarda! Na svěží letní oddychovku Můj táta hrdina se podívejte v pondělí ve 20.15 na Primu Max.

Sympatický muž středních let (Gérard Depardieu) si po mnoha letech odloučení vyjede na dovolenou se svojí dcerou (Katherine Heigl). Jeho malá holčička už ale dávno není tím plavovlasým dítětem, které si hraje s panenkami. Její tělo již úspěšně prošlo hormonální bouří dospívání, ovšem duševno stále dlí v poněkud dětském světě. Výsledek?

Půvabná mladá slečna má neodbytný pocit, že pro svého prázdninového nápadníka není dostatečně zajímavá. Inspirována televizními seriály vymyslí si tedy vzrušující životopis, ve kterém figuruje matka prostitutka, otec alkoholik, bohaté sexuální zkušenosti a překonaná závislost na drogách.

Do svých báchorek se ale postupně začíná tak zaplétat, že jí nakonec nezbyde, než do mystifikační akce zapojit i svého skutečného otce. Má hrát úlohu jejího milence, který je nenapravitelným recidivistou a zároveň na smrt nemocným válečným veteránem.

Skvělá kombinace. Na něco takového žádný seriózní muž a zodpovědný otec přirozeně nemůže přistoupit. Na druhou stranu, který táta by nepomohl své milované holčičce z problémů spojených s první velkou láskou?

Žánr rodinná komedie obecně nepatří k těm velmi oblíbeným, ale tenhle příběh je vážně milý a troufáme si tvrdit, že se u něj i zasmějete. „Rozhodla jsem se pro něj, protože je nemocnej a brzo umře“ „Řekla jsem mu, že s tebou budu, než umřeš“ „Tati, promiň, mrzí mě to, ale teď dělej, že seš nemocnej“ a další roztomilé hlášky vám chtě nechtě vyloudí na tváři úsměv. Doplněno o bezvadné herectví hlavního páru, dialogy na úrovni, nevyhnutelný happyend a nakažlivou letní atmosféru, tahle lehce stravitelná jednohubka vás rozhodně nezklame.

Věděli jste, že...

  • Kathrin Heigl bylo v době natáčení pouhých 14 let.
  • Gérard Depardier hraje ve filmu špatného tanečníka, ve skutečnosti ale tanec studoval mnoho let. Kromě toho je i zdatným pianistou, což zde také předvedl.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný