27. května 2019 15:42
redakce Prima Living

Mrštné boky a rychlé nohy... připravte se na Zuřivou salsu!

Komedie o neforemném a neprůbojném čtyřicátníkovi Brucovi, který pomalu rezignuje na to být v čemkoli v životě úspěšný. Pak ale dostane novou krásnou šéfovou a vše se mění. Salsu vás tento snímek asi nenaučí, zato vás hezky uvolní, pobaví a zpříjemní vám pondělní večer ve 20.00 na Prima MAX.

Je tu sice spousta žánrových klišé (láska, turnaj) a konec je naprosto předvídatelný, ale stále je cítit, že se u toho tvůrci bavili a nebrali se příliš vážně. Taková sympatická anglická jednohubka, která je díky neodolatelným rytmům salsy, vtipnému Nicku Frostovi a sympatické hlavní hrdince povýšena ještě o kousek výš.

V roce 1987 se třináctiletý přirozený talent Bruce Garrett vypracuje až na celostátní mistrovství mladých tanečníků salsy, kde se chystá ohromit svět svým velkým nadáním. Jenže pak se v zapadlých uličkách Londýna stane obětí brutální šikany. Incident ho připraví o všechno sebevědomí a poznamená ho na celý život.

O dvadvacet let později je z Bruce nemilovaný, obtloustlý chlapík, který se utápí v sebelítosti a depresích. Vytrhnout ho z nich dokáže až jeho nová krásná šéfová, která pochází z Ameriky a miluje tanec, zejména ten latinsko-americký. Jestli u ní chce Bruce mít šanci, musí odhodit stud, zapomenout na dávno minulé ponížení a opět probudit svůj velkolepý talent.

Možná jste o filmu Zuřivá salsa netušili, že

  • Pokud jste fandové britského humoru, dvojici komiků Frost – Pegg vám asi nemusíme představovat. Hráli spolu třeba v seriálu Spaced, komediálním hororu Soumrak mrtvých, akční komedii Jednotka příliš rychlého nasazení a tady se potkali taky. Bohužel ale jen z rychlíku. Ve scéně, kde Bruce (Nick Frost) a jeho kolega Drew tančí na parkovišti, projede kolem nich auto řízené právě Simonem Peggem.
  • Nick Frost nebyl před začátkem natáčení žádným tanečním nováčkem, v přípravě na svoji roli musel však stejně podstoupit náročnou taneční průpravu. Trénoval pět až šest dnů v týdnu po dobu sedmi měsíců.

Co se úplně nepovedlo...

  • V jedné scéně si Bruce oholí hrudník, ale v dalších záběrech to vypadá, že mu z košile lezou chlupy.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný