12. února 2021 06:00
redakce Prima Living

Moje krásná učitelka: Jak Tom Hanks do komedie zlákal svou rodinu i  Julii Roberts?

One-man show v podání Toma Hankse! Ujal se hlavní role, scénáře, režie i produkce a na pomoc si před kameru pozval největší sympaťačku Hollywoodu Julii Roberts. A vyplatilo se.

V pondělí od 20:00 na Prima MAX uvidíte romantiku od těch nejpovolanějších. Larry Crowne (Tom Hanks) měl dobrý job. Pracoval jako úspěšný manažer v supermarketu, ovšem kvůli ekonomické krizi a nedostatku vzdělání o práci přišel. Chvilku se utápí v beznaději, a protože nic nového nemůže najít, rozhodne se zvýšit si kvalifikaci a zapíše se na kurzy rétoriky, ekonomie a stylistiky na nedaleké Komunitní koleji.

Jeho profesorka Mercedes Tainot (Julia Roberts) momentálně prožívá rozčarování ze své práce i z nezaměstnaného manžela a nemůže se zbavit dojmu, že v životě o něco přichází. Svou rodící se depresi utápí čím dál častěji alkoholu. Pokaždé, když je ale s Larrym, všechny její problémy se jako zázrakem rozplynou…

Možná jste o filmu Moje krásná učitelka netušili, že...

  • Scénář komedie nenapsal nikdo jiný než Tom Hanks spolu s představitelkou hlavní role snímku Moje tlustá řecká svatba, který Hanks a jeho manželka Rita Wilson (mimochodem poloviční Řekyně), produkovali.
  • Nutno ovšem říct, že Hanksova herecká kariéra je mnohem plodnější než ta scenáristická či režijní. Kromě Mojí krásné učitelky napsal a režíroval pouze jednu nenápadnou hudební komedii To je náš hit! z roku 1996.
  • Když byl scénář hotový, jeden z prvních telefonátů, který Tom Hanks kvůli obsazení uskutečnil, směřoval k Julii Roberts. Herečku pojí s Hanksem dlouholeté přátelství, které se ještě upevnilo při natáčení jejich společného snímku Soukromá válka pana Wilsona (2007). Julia Roberts byla právě v Římě na natáčení snímku Jíst, meditovat, milovat a na nabídku hned kývla.
  • Nápad na natočení příběhu se zrodil v hlavě Toma Hankse v průběhu studií na vysoké škole, kdy s ním lavice posluchárny sdíleli vojenští veteráni, kteří se vrátili z Vietnamu.
  • Poslíčka s pizzou si zahrál syn Toma Hankse Chet Hanks a bankovní úřednici si střihla jeho manželka Rita Wilson.

Romantickou komedii Moje krásná učitelka uvidíte v pondělí od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný