5. února 2021 06:00

Modelky s.r.o.: Slavná herečka se bála akční scény, debutující režisér se opřel do modelek

Komedie Modelky s.r.o. si bere na paškál svět, který je většině z nás nepřístupný. Konkurenční prostředí modelek má totiž lecjaká specifika, která stojí za vidění.

V neděli od 15:40 na Prima MAX uvidíte komedii, v níž si přijdou na své všichni. Tak totiž hodnotí svůj režijní debut scenárista David Laňka. Při psaní vycházel ze svých vlastních zkušeností.

„Deset let jsem pracoval v lifestylovém časopise a setkávat se s modelkami a miss byla součást mé profese. Je to svět sám pro sebe. Jiná galaktická soustava. Jedna velká hra, kterou každý hraje na každého. Někteří zúčastnění se tím baví, jiní tím trpí. Rozhodl jsem se na všechno to módní pozlátko, vztahy modelek s fotbalisty, svět velkých peněz a udávání trendů podívat s nadsázkou v žánru crazy komedie,“ přiblížil Laňka.

Režijní spolupráce

Do svého filmu se mu podařilo získat skvělé herecké obsazení. Jen namátkou: Regina Rázlová, Evelyna Steimarová, Jiří Štěpnička, Martin Písařík, Martin Kraus či Aneta Krejčíková. „Všechny jsem si je vybral sám a řadě z nich psal roli přímo na tělo. Když jsem pak viděl, jak své postavy při natáčení obohacují a vdechují jim život, pociťoval jsem nepopsatelnou radost. Už při samotném natáčení jsme měli opravdu co dělat, abychom se nesmáli. Věřím, že stejně dobře se u našeho filmu budou bavit i diváci,“ dodal.

Na režii se společně s ním podílel Tomáš Magnusek. „Je to aktuální téma, i když modelky z této komedie asi moc velkou radost mít nebudou. Ale to se nedá nic dělat. David to prostředí dobře zná, v modelingu se pohyboval a dobře to popsal,“ popsal Magnusek.

Herecké kočkování

Regina Rázlová, která ve filmu představuje modelku ve výslužbě, se před kameru vrátila po dlouhých osmnácti letech. Natáčení si maximálně užívala. „Bylo to báječné. Před branami krematoria málokdy čekáte něco veselého, ale já jsem se potěšila. Pracovat s touto mladou partou, která film připravila, byl pro mě velký zážitek,“ prozradila herečka.

V jedné scéně ji čekala dokonce i rvačka s kolegyní Evelynou Steimarovou. „Měla jenom strach, abych ji přitom nezničila brýle, které byly drahé. Šly jsme do toho obě naplno, abychom to daly na první dobrou a nemusely to už opakovat. Zvládly jsme to bez šrámů,“ vylíčila s úsměvem.

Ve filmu uvidíme také známého baviče Petra Novotného. Byla to jeho dosud poslední práce před kamerou. Krátce nato ho totiž postihla další mozková mrtvice. „Bylo pro mě velkou ctí s takovými báječnými a úspěšnými lidmi spolupracovat. Všichni byli naprosto skvělí, úžasní a navíc nesmírně skromní,“ uzavřel scenárista a debutující režisér.

Komedii Modelky s.r.o. uvidíte v neděli od 15:40 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný