15. února 2016 10:00
gbshow

Mládí v hajzlu: film podle kultovní knihy

Michael Cera se jako Nick Twisp představí ve středu večer na Prima MAX ve 22.45.

Mladičký puberťák Nick se opájí vysokým uměním a pudové věci jsou mu cizí.

Pak ale narazí na rebelantskou Sheeni, která mu převrátí život naruby.

Aby si udržel její přízeň, zaplétá se do vlastní pavučiny překomplikovaných lží v čele s tvorbou vlastního zlého alter ega...

Byť černá komedie Mládí v hajzlu, která Prima MAX poběží ve středu od 22.45, na první pohled možná připomíná cosi jako Prcičky, pravda nemůže být vzdálenější.

Proč stojí za to jí věnovat pozornost? Čtěte následující řádky o boží předloze filmu.

Tentokrát totiž nemáte tu čest jenom s tradiční přisprostlou komedií. Mladý Nick je v první řadě velmi obratný manipulátor – intoušskému ladění se nelze divit, předlohou filmu je přece stejnojmenná knižní série.

Podobně jako film vypráví i knižní série příběh (zpočátku čtrnáctiletého) Nicka Twispa zabouchnutého do holčiny jménem Sheeni. Nick je chytřejší než průměrný teenager a ve snaze otočit si vzpurnou Sheeni kolem prstu páchá zločiny a vytváří velmi, velmi chytré, ale zároveň zcela absurdní lživé konstrukce.

Jasně, to se možná dá říct o spoustě zabouchnutých kluků. Pokud jste ale ve své náctileté snaze zasunout nikdy nenafingovali vlastní útěk před policií do Indie, raději se o slovo nehlaste...

Úplně první knižní díl vyšel v roce 1993, rychle si však získal davy příznivců. Vyšlo tak nakonec solidních šest dalších pokračování, které vyšroubovaly bizarní zápletku do takových otáček, že by se divil i tasmánský čert.

O filmové adaptaci první knihy se šuškalo už od roku 2004, nakonec však vznikla až o šest let poté. Krom už zmíněného hrdiny všech anorektiků Michaela Cery (taktéž Scott Pilgrim) se v něm jako Sheeni objeví i Portia Doubleday (Ona), Zach Galifianakis, Rooney Mara či Steve Buscemi.

Byť filmová inkarnace nakonec nezasáhla diváky natolik, jak by si fanoušci knih přáli, kdo Mládí v hajzlu nezná, může film považovat za optimální úvod do svého příštího knižního koníčku.Šance se nabídne už ve středu od 22.45.

(lol)

gbshow

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný