30. listopadu 2015 08:56
Gabriela Gabrielová

Mission: Impossible II: Nemožné, ale nutné. Tom Cruise opět zachraňuje svět

Pokračování Mission: Impossible se po 4 letech vrací zpět ke zvláštnímu agentovi Ethanu Huntovi, který opět bude nasazovat vlastní život v zájmu ochrany civilního světa. Předmětem jeho zájmu se stane ukradená biologická zbraň. Užijete si víc akčních scén a menších dějových zvratů. Ve 20.15 na Prima MAX.

Zvláštní agent Ethan Hunt má nový úkol. Právě vyvinutý preparát, který může vážně ohrozit lidstvo, se ocitl v nepravých rukou Huntova někdejšího kolegy Seana.

K ruce mu je jako vždy počítačový génius Luthera. Ale to nestačí, potřebuje ještě půvabnou Nyah se zvláštním povoláním mimořádně zručné zlodějky. Byla totiž Seanovou milenkou, a může se tedy dostat opět do jeho blízkosti. Jenže musí nasadit vlastní život.

Zajímavosti

  • Scény, kdy Ethan Hunt (Tom Cruise) šplhá po skále, byly natáčeny v Národním parku Dead Horse Point v Utahu. Cruise byl jištěn lanem, které bylo poté digitálně odstraněno.
  • Název filmu se objeví až v 11. minutě snímku.
  • Soundtrack má na svědomí skupina Metallica, přímo je to skladba „I Disappear“. Pro Metallicu je to prvenství, jelikož je to první píseň, která kdy v jakém snímku od této kapely zazněla.
  • Herec Dougray Scott se během natáčení nebezpečných scén na motorce vážně zranil, protože si nepřál, aby ho nahrazoval kaskadér.
  • Herec Tom Cruise, který byl také jedním z producentů filmu, si za své účinkování připsal na své konto 75 milionů amerických dolarů.
  • Tom Cruise natočil skoro veškeré scény bez kaskadéra. Byl na sebe opravdu pyšný, zvlášť když zvládl krkolomné horolezecké scény, které probíhaly ve výšce 800 m nad terénem. V jedné scéně, kde se měl držet skály, se držel v otvoru, který byl menší než jeho dlaň.
  • Původní verze má 3,5 hodiny. S tou byl režisér Woo maximálně spokojený, ne tak producenti.
  • Scéna na konci filmu s nožem byla na žádost Toma Cruise sehrána s reálným nožem. Ten byl uvázán na přesně odměřený kabel, aby vzdálenost mezi hrotem a okem byla přibližně 6 cm. Cruise trval na tom, aby Dougray Scott ve scéně tlačil nůž plnou silou. Kabel nepraskl, a tak se můžete těšit na Prima MAX i na další pokračování Mission: Impossible

Na pokračování veleúspěšné jedničky se můžete dívat v úterý ve 20.15 a ve středu v 16.15 na Prima MAX

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný