23. ledna 2020 13:59
Gabriela Gabrielová

Milé, zábavné a lehce vrásčité Lepší teď než nikdy

Michael Douglas jako sebestředný, arogantní, sarkastický realitní makléř a Diane Keaton jako jeho nejistá, osamělá sousedka. Vtipnou variací na téma "Jak si k sobě dva stárnoucí protějšky cestu našly" si zpříjemněte sobotní večer na Prima MAX.

Realitní makléř Oren Little (Michael Douglas) není zrovna ztělesněním přátelského chlapíka. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný a netouží po ničem jiném, než v klidu prodat svůj poslední dům a odejít do penze.

Bydlí ve vlastním domě se čtyřmi byty, které pronajímá, ale sousedům se snaží pokud možno vyhýbat. Dokonce i Leah (Diane Keaton), ovdovělé barové zpěvačce, která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí.

Velkou změnu do Orenova života vnese nečekaná návštěva jeho zavrženého syna Lukea, který musí do vězení a proti otcově vůli mu v péči zanechá desetiletou dcerku Sarah. Oren ji bleskově přehodí na Leah, o které ví, že ho neodmítne, a bláhově si myslí, že bude dál pokračovat ve svém životě, jako by se nic nedělo. Dívka ale postupně oba osamělé lidi sblíží a umožní jim objevit i skryté stránky jejich osobností – Oren si uvědomí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, a Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka skrývající city a lidskost.

Možná jste o filmu Lepší teď než nikdy netušili, že...

  • Snímek pochází z dílny uznávaného mainstreamového režiséra Roba Reinera, který má na svém kontě například komedii Když Harry potkal Sally (1989), vynikající horor Misery nechce zemřít (1990) či romantický počin s Michael Douglasem Americký prezident (1995).
  • Snímek natočil podle scénáře Marka Andruse, který je mimochodem zodpovědný za komedii podobného rázu Lepší už to nebude (1997) s Jackem Nicholsonem a Helen Hunt v hlavní roli.

Chybička se vloudí...

  • Když Orenův syn nastupuje ke konci filmu do auta, leje venku jako z konve. Na Russellovi není ale jako zázrakem ani kapka vody.

Režie: Rob Reiner Scénář: Mark Andrus Kamera: Reed Morano Hudba: Marc Shaiman Hrají: Michael Douglas, Diane Keaton, Yaya DaCosta, Sterling Jerins, Annie Parisse, Austin Lysy, Frances Sternhagen, Rob Reiner Rok uvedení: 2014

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný