3. února 2016 13:52
Gabriela Gabrielová

MAXimální komedie: Perfektní Hugh Grant Hledá Ydol

Tato komedie je založená na dvou dobrých postřezích: 1) Hugh Grant má leccos společného se Simonem Cowellem, „zlým Angličanem“ z americké SuperStar, 2) Dennis Quaid je trošku podobný Georgi Bushovi (či má alespoň skvěle nastudovanou jeho mimiku). Garance pobavení v pondělí ve 20.15 a v úterý ve15.45 na Prima Max!

„Hledáme Ydol“ je parodie na všechno, co je dnes populární, ale i aktuální (zvláštní, vezmeme-li v úvahu, že snímek měl premiéru před 10 lety) – soutěž pěveckých talentů, nesamostatní prezidenti, teroristi, konzumní mládež...

Režisér filmů Prci, prci, prcičky a Jak na věc – Paul Weitz – tu dokazuje, že si umí dělat legraci i z celé Ameriky a typického amerikánství, což je pro Evropana příjemné zjištění a filmu dodává další rozměr a rozhodně i body navíc.

Hugh Grant v hlavní roli zahořklého a sebestředného moderátora nesmírně populární televizní show Hledáme Ydol předvádí skvělý výkon. Tweed, který sám sebe nemůže vystát, uvádí na scénu velmi různorodé soutěžící. Například jižanskou krásku Sally (Mandy Moore), která je sladká a svůdná před okem kamery, ale úplně jiná ve skutečnosti, nebo Omera, neprůbojného mladíka se zálibou v muzikálech.

Finálová noc začíná, do křesla zvláštního porotce usedá prezident Spojených států (Dennis Quaid) a přítomní diváci se mohou těšit na výbušnou show, na kterou národ jen tak nezapomene.

Věděli jste, že...

  • Nikdo jiný než Mandy Moore nepřipadal pro roli Sally Kendoo podle režiséra Weitze v úvahu.
  • Scény z Bílého domu se natáčely na place, kde se točil seriál Západní křídlo.
  • Scenárista a režisér Paul Weitz tvrdí, že před tím, než napsal první nástřel scénáře, neviděl ani jediný díl pěvecké soutěže American Idol (kterou snímek paroduje).

Mušky, co se nevychytaly...

  • Když Sally s Omerem sedí v klubu a povídají si, v pozadí sedí u piana muž, který na něj hraje příjemnou jazzovou melodii. Když se ale zadíváte na jeho prsty, poznáte, že ani trochu nekorespondují s hranou hudbou.
  • Všimněte si tácu, na kterém se servíruje prezidentovi snídaně. Přesně uprostřed stojí šálek kávy, který zakrývá odraz kamery. Po vstupu do prezidentské ložnice se šálek ale přesune na stranu tácu.
  • Přítel Sally a produkční předstírají, že se do šatny koukají klíčovou dírkou. Když si ale pozorně podíváte, zámek na dveřích je moderního typu, kterým se rozhodně nikam koukat nedá.
  • Ve scéně, kdy se Omerův bratranec rozhodne stát jeho koučem, je nápis na Omerově bundě obráceně (obraz byl otočen).

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný