9. června 2016 11:30
Gabriela Gabrielová

MAX exkluzivní: Neopouštěj mě aneb něco málo romantiky

Neopouštěj mě - upoutávka

Romantické science fiction s prvky dramatu vás zavede do fiktivní budoucnosti. Vše sice vypadá velmi podobně jako v našem světě, je tu však jedna velká odlišnost…. Podívejte se ve středu ve 20.15 nebo ve čtvrtek v 15.15 na Prima MAX.

Když v roce 1952 došlo k zásadnímu vědeckému objevu, který prodloužil střední délku života až ke stu let, vytanula spolu s ním zásadní etická otázka. Většina lidí se myšlenky na ni snaží s větším či menším úspěchem vytěsnit.

Hlavní hrdinka příběhu, Kathy (Carey Mulligan), pracuje jako pečovatelka dárců orgánů. Náročná práce ji začíná vysilovat a ona sama začíná pod tíhou práce propadat depresím. Navíc se mezi jejími pacienty začínají objevovat i bývalí spolužáci a známí a Kathy začíná vyprávět svůj příběh.

Kathy prožívá dětství a dospívání v internátní škole Hailsham, kde platí přísná pravidla, na jejichž dodržování dbá přísná ředitelka slečna Emily. Kathy se během svého pobytu začne sbližovat se svým prostoduchým, ale dobrosrdečným spolužákem Tommym (Andrew Garfield). Také často tráví čas se svou nejlepší kamarádkou Ruth (Keira Knightley), ta ale Tommym opovrhuje. Do školy pak nastoupí nová vychovatelka Lucy, která neunese tíživou atmosféru a prozradí dětem, že jsou klony určené pro darování orgánů lidem zasaženým nějakou smrtelnou chorobou. Po zhruba třech dárcovstvích klony umírají.

Od tohoto momentu již není nic jako dřív. S vidinou brzkého konce života se začínají Kathy, Tommy a Ruth sbližovat a připravují se na nevyhnutelné.

Úspěšná knížka i film

Snímek vychází z dystopického románu z pera anglického spisovatele japonského původu Kazua Ishigura. Od svého vydání v roce 2005 sklízí úspěch jak mezi literárními kritiky (získal dokonce prestižní Man Bookerovu cenu), tak čtenáři. Mimochodem, kniha Neopouštěj mě patří k nejoblíbenějším titulům herečky Carey Mulligan, která si zahrála Kathy. Proto o tuto roli bojovala jako lvice a nakonec souboj v konkurenci ostatních hereček vyhrála! A nebýt Carey Mulligan, ve snímku by nehrála ani superstar Keira Knightley. Ta na nabídku kývla až potom, co ji její kamarádka přemluvila. Slavné herečce se totiž vůbec nelíbil charakter Ruth, kterou ve snímku ztvárňuje.

Bude vás bavit:

  • Krásná Keira Knightley. Sice hraje tak trochu mrchu Ruth, ale i tak je prostě okouzlující.
  • „Návrat do minulosti“ – když Kathy reprodukuje svůj příběh, vrací se mimo jiné do osmdesátých i devadesátých let. A tvůrci si s tímhle návratem v detailech opravdu pohráli!
  • Dojemný vývoj romantického vztahu mezi Kathy a Tommym, na jehož konci se vám bude hodit nejeden papírový kapesníček.

Na romantický snímek Neopouštěj mě se podívejte ve středu ve 20.15 na Prima MAX.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný