28. ledna 2021 06:00

Martin a Venuše: Jak zvládal Marek Taclík pečovat o 3 filmové děti, když neměl vlastní?

Vztahová komedie Martin a Venuše spoléhá na herecké výkony Marka Taclíka a Kristýny Bokové v úlohách odcizených manželů. Jak to bude vypadat, když se role prohodí a o děti se musí postarat muž?

V neděli od 20:15 na Primě se budete pořádně bavit. Když proběhne sázka, že se otec celý měsíc sám postará o své tři malé děti a ještě k tomu o domácnost, znamená to jediné – legraci od začátku až do konce. Přesně o tom pojednává česká rodinná i romantická komedie režiséra Jiřího Chlumského.

„Když jsem si přečetl scénář, vybavoval jsem si úžasné situace z dob, kdy byla moje dcera malá. Přišlo mi to tak pravdivé, směšné, vtipné, že jsem si říkal, že to bude zábavný film pro všechny mající děti a je jedno, jestli už odrostly nebo jsou ještě malé. Tento film s úsměvem a nadsázkou označuji jako rodinnou antikoncepční hororovou komedii,“ prohlásil režisér.

Trenažér dětí

Do hlavní role tatínka obsadil Marka Taclíka, který v té době byl bezdětný a neměl tušení, jaké to je pečovat o prcky. „Být tátou na place je krásné, doma si pak od těch dětí krásně odpočinete. Ale být otec ještě doma, tak to musí být šílená kombinace. Takže pro mě jako jednoho z mála lidí z týmu, který nemá rodinu, to je docela výhoda,“ poznamenal k tomu během natáčení. Dnes je hrdým otcem Matyldy a Antonína, kteří se narodili v letech 2017 a 2020.

Už tehdy to ale se svými filmovými dětmi na place docela uměl a brzy si získal jejich sympatie. „Každý herec před kamerou uplácí dítě, aby jim to spolu klapalo, a já nebyl výjimkou. Holčičky měly rády koníčky, takže jsem každé koupil jednoho. Chlapečkovi Tomáškovi jsem také něco dal, i když ten uplácet ani nepotřeboval. Měl mě rád,“ dodal s úsměvem.

Jak ale přiznal, občas to na place byl pěkný očistec. „Jeden den jsme měli na natáčení tři psy a asi šest dětí, to byl tedy záhul. Třikrát víc práce. Už chápu, jakou fušku měla režisérka Marie Poledňáková ve svých rodinných filmech. Nejlepší ale bylo, když z dětí vypadlo něco nečekaného. Třeba Tomášek. Ve scéně, kdy jsem měl budovat domeček pro panenky, seděl vedle mě. Měl jsem vést samotný otcovský monolog, ale on najednou zničehonic začal na moje proslovy reagovat. Nakonec z toho vznikl krásný improvizovaný dialog,“ zavzpomínal Taclík.

Rozdílné ženské charaktery

Manželku mu hrála Kristýna Boková, tehdy žena herce Pavla Lišky. „Spolupracovalo se mi s ní blbě, protože je sice velmi talentovaná, ale také příliš krásná,“ svěřil se herec.

Jednu z rolí ztvárnila i Česká Miss z roku 2012 Tereza Chlebovská. „Zahrát si ve filmu byl vždycky můj velký sen. Když jsem dostala nabídku, byla jsem nadšená! Hraji tam trochu povýšenou krásku, která vlastně neúmyslně inspiruje hlavní hrdinku v podání Kristýny Bokové, aby se sebou konečně něco udělala,“ prozradila Tereza.

Z dalších herců a hereček uvidíme například Patrika Děrgela, Jana Budaře, Davida Krause, Tomáše Matonohu, Jakuba Koháka, Tomáše Hanáka, Zuzanu Stivínovou, Nikol Moravcovou nebo Věru Křesadlovou. O hudbu k filmu, jehož rozpočet činil 19,5 milionu korun a tržby atakovaly hranici 17 milionů korun, se postaral Michal Hrůza.

Romantickou komedii Martin a Venuše uvidíte v neděli od 20:15 na Primě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný