29. května 2018 12:28
redakce Prima Living

Mackintoshův člověk tvrdý jako skála

Nadprůměrný špionážní thriller s Paulem Newmanem v hlavní roli, který sice neudělal díru do světa, ale fandy špionážních detektivek určitě potěší. Ochuzen není o nic, co k tomuto žánru patří, a Paul je navíc zárukou příjemné vizuální podívané. V pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Joseph Rearden (Paul Newman) je britský agent pracující v utajení. Jeho úkolem je stát se tím, kým není – klidně zlodějem a trestancem, pokud to situace vyžaduje. Jeho dalším úkolem je vyváznout se zdravou kůží. A že to není vždycky úplně lehké...

Nečekejte typický newmanovský biják, učesaný a hezounkovský. V tomhle thrilleru dostane hlavní hrdina několikrát pěknou nakládačku, je pokousán psem, zdrogován, zajat a vržen do vězení, osvobozen ale jen proto, aby byl opět zajat a opět zbušen. Ze všech trablů se ale vždy dokáže vykřesat, rány vrátit, pronásledovatelům utéct, psa utopit a ještě odhalit padoucha v britské vládě, který stojí v pozadí zločinecké organizace a je zodpovědný za vraždu Paulova nadřízeného (Mackintoshe) a únos jeho dcery.

Nenechte si ho ujít v pátek od 20.00 na Prima MAX!

Vyloženě těšit se můžete na:

  • honičku po irských pláních
  • Newmanovy vtípky
  • útěk z domu a útěk před psem
  • krásnou a tajemnou paní Smith

Co se ne úplně povedlo:

  • Přední sklo Mercedesu překvapivě nevykazuje žádné známky poškození po předchozí kolizi s kamennou zídkou.
  • Ve scéně, kdy Rearden na letišti jede za letadlem, můžete si ve zpětném zrcádku náklaďáku všimnout odrazu kamery.
  • Když letadlo dosedne na letištní plochu, ozve se skřípání pneumatik charakteristické pro klasické asfaltové povrchy. Tady ale letadlo přistává na trávě a navíc jde o malý a relativně lehký letoun.

Režie: John Huston Scénář: Walter Hill, William Fairchild Kamera: Oswald Morris Hudba: Maurice Jarre Hrají: Paul Newman, Dominique Sanda, James Mason, Harry Andrews, Ian Bannen, Michael Hordern, Peter Vaughan, Roland Culver, Percy Herbert, Niall MacGinnis, Shane Briant, Leo Genn Rok uvedení: 1973

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný