17. července 2017 14:00
Gabriela Gabrielová

Legendární mamutí rodinka je zpět: Doba ledová 4 – Země v pohybu!

Nezbedný veverčák Scrat už zase řádí. Co provede tentokrát? Kvůli zatoulanému žaludu se mu povede rozdělit Zemi na kontinenty, jak je známe dnes. Svým přátelům tím způsobí pořádné trable. Užijte si dobrodružnou komedii pro celou rodinu Doba ledová 4: Země v pohybu.

Bude to vskutku pořádná šlamastÿka. Mamutí rodiče Manny a Ellie a jejich pubertální dcera Broskvička totiž zůstanou nadlouho odloučeni kvůli dělení tektonických desek zemské kůry. Zem kdysi bývala jediným povrchem na vodách oceánu a nebýt hladové veverky, možná by byl na Zemi jen jeden kontinent dodnes. Ve chvíli prasknutí zemské kůry zůstane Ellie s Broskvičkou na jiné straně než Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a veverčí třeštidlo Scrat. Ledová kra je rychle unáší a oni musejí napřít všechny své síly, aby se dostali domů.

Čeká je nejedno napínavé dobrodružství. Budou si muset poradit s oceánskými příšerami, překonat obrovské mořské vlny, ale hlavně snést jeden druhého – a to bude kvůli rozdílným povahám vskutku oříšek. Bez vzájemného pošťuchování totiž tahle parta neuplave ani píď.

A což teprve když z divokých vln zachrání Sidovu babičku! Jenže každé dobrodružství má svůj konec. Když to naše konečně spěje ke zdárnému konci, na obzoru se objeví tajemná loď plná prapodivných pirátských postaviček, které naší partě přátel vůbec nechtějí pomoct... ba naopak. Jak tohle dopadne?

Ne jedno z nejúžasnějších animovaných dobrodružství Doba ledová 4: Země v pohybu se můžete podívat ve středu v 17.00 na Prima MAX!

Perličky ze zákulisí

  • V první verzi měla mamutí rodinka zamrznout v ledové kře a probudit se v novodobém muzeu.
  • Kapitán Gutt měl být původně medvěd, ale tvůrci potřebovali, aby byl pružnější a zručnější. Postavička prehistorického orangutana je vytvořena na základě fosilního nálezu. Ve skutečnosti měřil 3 metry a vážil 540 kilogramů.
  • Animátoři vytvořili řadu postav, které se do filmu nakonec nedostaly. Například prehistorické koně, obří kalamáru a několik žraloků, kteří měli sežrat Sidovu babičku.
  • Film se odehrává 15 let po předchozím dílu Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů.
  • Rozpočet filmu činil 95 milionů amerických dolarů a po celém světě vydělal 879 milionů. Stal se nejúspěšnějším animovaným filmem roku 2012.
  • V roce 2016 se můžeme těšit na páté pokračování s pracovním názvem „Scrat is Back“. Premiéra je ve Spojených státech stanovena na 16. července.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný