22. srpna 2018 13:06
redakce Prima Living

Laskavě ironický a mile „francouzský“ Korsický případ

Pohodová atmosféra, kterou je tato komedie protkána, a typické francouzské ingredience dělají z počinu režiséra Alaina Berberiana opravdovou filmovou lahůdku. Vydejte se na jízdu svéráznou a překrásnou Korsikou ve společnosti osvědčené dvojky komiků Reno – Clavier v pondělí od 20.00 na Primě Max.

Ange Leoni (Jean Reno) zdědil dům v hodnotě 2 milionů eur. Soukromé očko – Jack Palmer (Christian Clavier) – je najatý na to, aby mu zprávu o dědictví doručil. Úkol, který se zprvu zdál jasný jako facka, se ale sebejistému detektivovi z Paříže brzy vymkne z rukou. Ukáže se, že nalézt dědice není tak jednoduché, jak se zdálo, a Leoniho postavení navíc celou akci dosti komplikuje.

Palmer zjišťuje, že se za svým klientem musí vydat až na Korsiku. Na tomto ostrově ovšem evidentně platí úplně jiné zákony než všude jinde – a čert aby se v nich vyznal. Navíc tu žije pravděpodobně největší počet separatistů na kilometr čtvereční a Leoni jako správný Korsičan k nim samozřejmě patří. A nejen to! On dokonce místnímu lehce teroristickému hnutí šéfuje.

Palmerova snaha najít dědice se mění v eskapádu nehod, náhod, únosů a větších či menších katastrof provázených komickými střety s policií i místními separatisty. Do toho se přidává jedna velice půvabná žena, do které se Palmer bezhlavě zamiluje. Netuší ovšem, že nejde o nikoho jiného než o sestru obávaného korsického zbojníka Leoniho. Detektiv na pokraji zhroucení svého dědice sice nakonec najde, ale jen proto, aby zjistil, že věci nejsou úplně tak, jak se na začátku jevily…

Pohodová, lehce staromódní komedie v hlavní roli se zmatkářem Clavierem vás vezme na svěží jízdu sympatickou Korsikou – krajem plným dobrého jídla, pití, medu a… dosti osobitých charakterů. Záměr filmařů představit Korsičany jako totální bandu exotů se stoprocentně vydařil: vtipné gagy, ironické narážky a laskavý humor vycházející ze svérázných francouzsko-korsických vztahů vás budou bavit jako rodilého Francouze. Dvojice Reno – Clavier je tu navíc opět skvělá. Je vidět, že celý filmový štáb se při natáčení náramně bavil a nezapomněl při tom ani na diváka.

Co jste možná o filmu Korsický případ nevěděli…

  • Předlohou k filmu byl stejnojmenný komiks kreslíře Reného Pétillona sledující případy oblíbeného detektiva Jacka Palmera.
  • Ač se tu operuje s pojmy jako teroristé, žádné násilí nečekejte. Jediná mrtvola snímku zemře v požehnaném věku přirozenou smrtí.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný