16. ledna 2021 06:00
redakce Prima Living

Lásce na stopě: John Cusack a Kate Beckinsale romanticky ověří vědeckou teorii

Svěřit život a lásku do rukou osudu se rozhodne mladá Angličanka v romantické komedii z roku 2001. V hlavních rolí milenců, kteří si jsou, nebo možná nejsou souzeni, se objeví John Cusack a Kate Beckinsale.

V pondělí od 20:00 na Prima MAX na vás z téhle americké komedie dýchne pohoda a romantika v překvapivě netuctovém provedení. I když téma lásky a osudových setkání není nic převratně nového, zpracování, v jakém ho předvedl režisér Peter Chelsom, je natolik svěží a funkční, že budete velmi mile překvapeni.

Osud tomu chtěl, že se jednoho dne setkali v obchodním domě – mladý Američan Jonathan (John Cusack) a Angličanka Sára (Kate Beckinsale). Oba sháněli vánoční dárky a oba chtěli koupit pár černých rukavic. Jenže byly poslední, takže jeden z nich musel ustoupit. S rukavicemi nakonec z obchoďáku odešla Sára, a aby se Jonathanovi nějak revanšovala, pozvala ho do své oblíbené cukrárny. Strávili spolu nezapomenutelný večer, ale Sára se rozhodla pokoušet osud dále.

Další setkání s Jonathanem odmítla s tím, že pokud jsou si skutečně souzeni, osud je svede dohromady ještě jednou. Ona napsala své telefonní číslo do knížky, kterou odnesla do antikvariátu, a on na bankovku, se kterou následně zaplatil. Pokud to tak má být, bankovka nebo kniha se k jednomu z nich časem dostane. Jenže roky plynuly a život obou se ubíral jiným směrem. Teď mají oba před svatbou, oba žijí na opačné straně Států, ale ani jeden z nich nedokáže na toho druhého zapomenout. Může za to i série náhod, která jim jejich setkání před lety neustále připomíná. A tak se oba rozhodnou toho druhého ještě jednou – naposled – najít. Jenže pátrání je neúspěšné a Jonathan i Sára jsou připraveni se svého bláhového pátrání po dávném snu vzdát.

Možná jste o filmu Lásce na stopě netušili, že…

  • I když se film odehrává většinou v zimních měsících, natáčení probíhalo v rozpuku léta.
  • Všimněte si reklamy, která je vidět za Jonathanem na schodech v metru. Je na hru „Six Degrees of Separation“, která pojednává o tom, že každí dva určití lidé na zemi jsou spojeni řetězcem pouze šesti lidí, kteří se znají. To je přitom reálná a inspirativní vědecká teorie.

Romantickou komedii Lásce na stopě uvidíte v pondělí od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný