22. března 2016 10:09
Gabriela Gabrielová

Kuřata útočí! Zachraňte Velikonoce!

Velikonoce jsou barevné, hravé, plné čokolády a bonbónů. A vedle vajíček jim kralují roztomilá jarní zvířátka. Hlavní hrdina rodinné komedie Velikonoční superzajda (2011) je zajíc Hop. Místo toho, aby se věnoval svým velikonočním povinnostem, se chce Hop stát bubeníkem v rockové kapele. jetsli se mu to podaří, můžete sledovat v pondělí ve 20.15 nebo v úterý ve 14.50 na Prima MAX.

Ačkoliv je Hop (v orig. mluví Russell Brand) něco jako královský synek, to znamená přímý následník vládce nad Velikonočním ostrovem, on sám se jaksi necítí na to, že by měl jednou za rok plnit podobné povinnosti, jako Santa Klaus o Vánocích.

Nechce se mu řídit továrnu na všechny velikonoční dobrůtky, balit je do obalů ani objíždět svět a rozdávat dětem košíky plné laskomin. Nezajímá ho výroba čokoládových zajíců. Ani snaha proradných kuřat stát se nejroztomilejším velikonočním zvířátkem a ujmout se vlády nad celými Velikonocemi. Hop chce být muzikantem, chce se stát nejlepším bubeníkem a dobýt svět showbyznysu. A tak pomocí kouzelné nory prchá do světa lidí. Kde ho srazí auto…

Srážka se zvířetem Freda (James Marsden) pořádně rozhodila, zvlášť poté, co se ukázalo, že naboural do plyšového zajíce, který dokonce mluví! Jenže když už ho flákač Fred málem přejel autem, musí se o něj tak trochu postarat.

Fred se po počátečním nepochopení snaží velikonočnímu zajdovi pomoct. Aby mohl Hop bubnovat ve vyhlášené show Davida Hasselhoffa, píchne mu Fred s přípravou Velikonoc. Jenže ani Hop ani Fred netuší, že mezitím na Velikonočním ostrově došlo ke státnímu převratu. Hopův otec byl zajat a vlády se ujalo zmutované kuře! Je ještě aspoň trochu možné zachránit ty pravé Velikonoce?

Našlapaná rodinná poloanimovaná komedie Velikonoční superzajda se rozjede v pondělí 28.3. ve 20.15 a v úterý ve 14.50 na Prima MAX!

Ještě trocha info:

  • Producenti neponechali nic náhodě, když do režijního křesla usadili zkušeného tvůrce animovaných rodinných komedií Tima Hilla. Má za sebou například filmy Garfield 2 (2006), Muppeti z vesmíru (1999) anebo ceněný snímek Alvin a Chipmunkové (2007). Napsal také scénář k trháku Spongebob v kalhotách (1999 a 2004).
  • Filmeček Velikonoční superzajda (v originále Hop, 2011) byl sice natočen za masivních 63 milionů dolarů. Stále je to ale ten typ filmu, který prostě vynáší. Celosvětově nasypal producentům do kapsiček 178 milionů, takže jednoznačný komerční úspěch.
  • Co se týče vrácení investic, si producenti všechno pořádně posichrovali. Ve stejné době jako film, se na pultech hračkářství objevily plyšové hračky z filmu, vyšla počítačová hra Hop a snímek se celkově dočkal obrovské podpory od mnoha firem. Ty naopak v Zajdovi umístily reklamu na svoje produkty. Ať už to byly Holiday Inn, Lindt, Kraft Foods, Burger King, HMV, Kodak, Hallmark.
  • Postavička roztomilého velikonočního zajíčka pochází z dílny designéra a výtvarníka Petera DeSève. Tenhle chlapík je prostě továrna na animované hrdiny, do nichž se musíte zamilovat. Podílel se na animovaných postavičkách pro Dobu ledovou, Hledá se Nemo, Příšerky s.r.o. anebo Mulan. A kdo by si nepamatoval na naprosto božího veverčáka Scrata z Doby ledové!
  • Těšit se můžete na moc pěknou malou roli Davida Hasselhoffa, který v jedné hlášce odkazuje na svůj slavný televizní seriál Knight Rider a především na své mluvící auto K.I.T.T.
  • Fredovu sestru hraje Sam hraje Kaley Cuoco, otce Gary Cole a nevlastní matku Elizabeth Perkins. Ti všichni jakožto Fredova filmová rodina po mladíkovi nechtějí nic jiného, než aby se postavil na vlastní nohy a našel si práci. Měli na mysli něco takového, jako že bude pomáhat velikonočnímu zajíčkovi?

(tek)

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný