25. dubna 2017 09:45
Gabriela Gabrielová

Krvavý příběh se odehraje Hluboko v lesích

Pro fanoušky tohoto žánru stačí říct, že se jedná o slušně hodnocený exploitation film. Plný krve, sexuálního násilí a nepopsatelné brutality. Chilský thriller Hluboko v lesích (2012) šokuje nejen příběhem otce, který roky terorizoval své dcery a syna, ale hlavně tím, že byl natočen podle skutečnosti!

Sestry Ana (Siboney Lo), mladší Anny (Carolina Escobar) a jejich mentálně postižený bratr Manuel (José Hernandez) žijí spolu se svým násilnickým otcem Felipem izolovaně od společnosti v chatrči uprostřed lesů. Felipe (Daniel Antivilo) je obchodník s drogami a krutý šílenec, který má na svědomí i vraždu. Ztraumatizované dívky otce nazývají strašák. Není divu, když je odmalička znásilňuje, zavírá, krmí syrovým masem, psychicky a fyzicky týrá. Ostatně i třetí z dětí je dílem strašlivého incestu.

Jednoho dne se u Felipeho chatrče objeví dva policisti. Drogový dealer na ně zaútočí motorovou pilou, masakru využijí děti a prchají pryč. Ukryjí se v otcově tajné skrýši v odlehlém lesním terénu. Jenže nemají co jíst. Ana získává jídlo potupným způsobem za orální sex. I v lesní chatě ale děti znovu čelí nebezpečí a brání se, jak dokážou. Mezitím jejich otec Felipe odrovnal ve městě dalšího člověka a dostává se do vězení. Ovšem drogový boss don Costello, pro něhož Felipe pracoval, začíná být netrpělivý. Felipe totiž někde ukryl velkou dodávku drog. A když nemůže dostat informaci, kde je jeho zboží z Felipeho, vysílá Do Costello své muže, aby našly Felipeho děti. Však oni zazpívají. Co za hrůzy ještě na Anu a její sourozence čeká?

Horrorový násilný thriller Hluboko v lesích vysilá ve čtvrtek ve 22.25 hod na Prima MAX!

Co je exploitation horror?

  • Šokující nářez perverze, násilí a utrpení, anebo zábava?
  • Filmy exploitation mají horrorové prvky a obsahují scény a situace, které odporují běžné morálce a v reálném světě se za ně zavírá na mnoho let do kriminálu.
  • Jedná se o snímky tzv. béčkové kvality. Příběh většinou slouží k tomu, aby diváka posouval od jedné příšerně kruté scény ke druhé.
  • Exploitation filmy obsahují brutální násilí – mučení, znásilňování, týrání, kanibalismus, pedofilii, drsné msty a doslova kaluže krve. Pro tyto násilné scény se používá anglické slovo „gore“. Fandové exploitation horrorů a thrillerů pak debatují o tom, jak realistické gore byly a jestli náhodou nebyly upravované na počítači.
  • Ačkoliv se jedná o subžánr běžných horrorů a thrillerů, slabším povahám se může při sledování udělat doslova špatně.
  • Diváci exploitation filmů se mezi sebou na filmových diskusních fórech nazývají čuňata.
  • Doslova zašpiněn se při sledování filmu Hluboko v lesích cítil jeden diskutující na kritickém fóru Rottentomatoes, když napsal: „Budete se cítit tak hnusně, že budete potřebovat sprchu ještě před závěrečnými titulky.“
  • Ovšem v USA se chilská drasťárna režiséra Patricia Valladarese líbila zřejmě natolik, že jen o dva roky později vznikl stejnojmenný americký remake Hidden in the Woods (Hluboko v lesích, 2014)

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný