20. května 2019 14:06
redakce Prima Living

Francouzský herec je charismatický i jako Zvíře. A to slíbil mamince, že hrát nikdy nebude

Kráska a zvíře - upoutávka

Krásná podívaná s bohatou výpravou a prima hereckým obsazením je hlavně pastvou pro oči. Zvíře, pod jehož tváří netvora se ukrývá Vincent Cassel, je neodolatelné.

Vincent Cassel (53) se zařadil k nejvýraznějším francouzským hercům současnosti. A nejspíš také k těm nejcharismatičtějších. Na výsluní ho při tom nevynesly role milovníků nebo ochránců žen, nýbrž postavy drsňáků a nestřelíme vedle, když řekneme, že místy i zvrhlíků. Velmi věrohodně ztvárnil třeba malíře Gaugena, ve filmu Veřejný nepřítel pak skutečného vraha Mesrina.

„Vyrůstal jsem ve stínu svého otce, populárního herce Jeana Pierra Cassela. Hrál většinou milovníky a lidi z vysoké společnosti, a já jsem nechtěl pokračovat v tomto lehkém komediálním žánru. Pár podobných rolí jsem sice ztvárnil, ale jinak jsem si musel najít svou vlastní identitu. A tak se stal mojí obchodní značkou úplný protiklad,“ objasňuje Cassel, který ještě jako chlapec musel mamince - novinářce slíbit, že z nikdy nebude hercem. Dodržet tento slib, by byla velká škoda.

Podívejte se na Vincenta Cassela v pohádce Kráska a zvíře v pondělí 28. 6. ve 20:15 na Primě

Pohádku o krásce a netvorovi asi všichni známe a ani tato filmová verze se od originálu moc neliší. Bohatý kupec příjde jedné bouřlivé noci na moři o všechen svůj majetek. Jeho loď se potopí a on je ze dne na den chuďas. Spolu se svými šesti dospělými dětmi se musí přestěhovat na venkov a začít od nuly. Při cestě domů z jedné ne příliš úspěšné obchodní cesty natrefí uprostřed lesů na místo, kam lidská noha věky věků nevstoupila.

Zpustlý zámek je v moci strašného netvora (Vincent Cassel), který sice kupci zachrání život a velkoryse nabídne vynahrazení všech ztrát, ale propukne v hrozný hněv, když kupec utrhne jednu růži z jeho zahrady pro jeho krásnou dceru Belle. Za květinu Zvíře požaduje cenu nejvyšší – kupcův život. Bella se rozhodne pro otce obětovat, ale v zámku ji místo smrti čeká zvláštní magický život plný radosti i melancholie. Postupně se do zvířete zamiluje a konec už si všichni dobře pamatujeme.

Po obsahové stránce tedy žádná novinka, ale co se týče vizuální formy a výpravy, přijdete si na své. Vše je vyšperkované do posledního detailu, ať už se podíváte na kostýmy, kontrasty barev, které na nás útočí téměř z každého záběru, ponurou zahradu, nádherné růže, nebo roztomilé bíglíky. Umělecké ztvárnění ještě podtrhává mysteriózní atmosféru pohádky a výsledný dojem nekazí ani herecké výkony – Vincent Cassel (53) je jako Zvíře nanejvýš charismatický a Kráska opravdu krásná. Zkrátka a dobře, tenhle francouzský remake z roku 2014 od nás dostává jednoznačně za jedna.

Zajímavosti o filmu Kráska a zvíře

  • Rozpočet filmové pohádky Kráska a zvíře se pohyboval kolem 33 milionů eur.
  • Natáčela se od listopadu 2012 ve filmových studiích v Berlíně.
  • Její tvůrci se prý inspirovali u animovaných pohádek japonského režiséra Hajaa Mijazakiho (Princezna Mononoke či Cesta do fantazie).
  • Vincent Cassel je o devatenáct let starší než jeho herecká kolegyně Léa Seydoux.
  • O krásné ženy nemá herec nouzi jak v soukromém životě (jeho první manželkou byla italská kráska Monica Bellucci (55). Od roku 2016 tvoří pár s o třicet let mladší francouzskou modelkou Tinou Kunakey.), tak v tom pracovním. V Královně Alžbětě si například zahrál s Cate Blanchett, při natáčení filmu Nevěsta přes internet stanul po boku Nicol Kidman, Východní přísliby mu zase přihrály spolupráci s Naomi Watts. Julii Roberts zase poznal v Dannyho parťácích 2 a v thrilleru Černá labuť Natalii Portman.

Režie: Christophe Gans Scénář: Sandra Vo-Anh, Christophe Gans Kamera: Christophe Beaucarne Hudba: Pierre Adenot Hrají: Vincent Cassel, Léa Seydoux, André Dussollier, Eduardo Noriega, Myriam Charleins, Audrey Lamy, Sara Giraudeau, Jonathan Demurger, Nicolas Gob

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný