10. února 2016 10:48
Gabriela Gabrielová

Království prstenu: Porazil draka a lásku mu přinesla hvězda

Království prstenu (1) - upoutávka

Zní to jako pohádka, ale takové už fantasy příběhy přece bývají. První díl televizního filmu Království prstenu přináší bombastické bojové scény, hrůznou příšeru i nejromantičtější záběry na dokonale krásné hrdiny. Těšte se na super příběh, atmosférickou kameru, skvělý soundtrack a kopu napětí. V úterý ve 20.15 a ve středu v 16.15 na Prima MAX

Kovářský syn Eric (Benno Fürmann) vyrůstá na venkově a nic netuší, že mu bohové přichystali jiný osud než celý život kovat podkovy a vyrábět meče. Ani jeho otec (Max von Sydow) neví nic o původu svého syna, kterého jako malého našel a vychoval. Až jednoho dne zahlédne Eric na nebi znamení, padající hvězdu. Vydá se ke kráteru a najde zde dívku, která mu byla předurčena. Začíná nesmrtelná romance mezi dcerou severských bohů a královnou Islandu Brunnhildou (Kristanna Loken) a mladým kovářem. Ačkoliv se milenci na čas rozloučí, slíbí si lásku navždy.

Eric se vydává s otcem na burgundský královský dvůr, a když zjistí, že král Gunter (Samuel West) ani nikdo z jeho mužů nedokáže přemoci krvelačného draka Fafnira, vydá se zdolat nestvůru sám. Po vítězném souboji se vykoupe v dračí krvi a získá tak sílu téměř nesmrtelnou. Zároveň objeví poklad Nibelungů, který Fafnir střežil. Z rozlehlých sálů naplněných zlatem si přes varování bohů odnáší posvátný nibelungský prsten. Změní uhrančivý šperk mladíkův život?

Ericova síla a bojeschopnost neujde pozornosti krále Guntera ani jeho intrikujícího rádce Hagena (Julian Sands). Eric však stále neví, kým vlastně je. Až teď se hrou osudu dozvídá, že je Siegfried – potomek saských králů. To se hodí Gunterovi, který chce využít Siegfriedovy neporazitelnosti v boji proti barbarům. Za ženu si má vžít královu sestru, překrásnou Kriemhildu (Alicia Witt). Ale statečný drakobijec odmítá, v srdci nosí přece severskou královnu Brunnhildu. Podlý Hagen však s pomocí trpaslíka Albericha (Sean Higgs) vymyslí lest. Podaří se do jejích sítí zaplést nic netušícího Siegfrieda? A setká se Brunnhilda ještě někdy svojí láskou?

První díl fantasy hitu Království prstenu si vychutnejte v úterý 16. 2. ve 20.15 a ve středu v 16.15 na Prima MAX!

Kde se vzal Pán prstenů? Předlohou ke scénáři dvoudílného filmu Království prstenu (2004) nebylo žádné menší dílko, než germánská megasága Píseň o Nibelunzích. Je to pramáti v podstatě všech fantasy příběhů. Odehrává se v pradávných časech, na pomezi starých a nových věků, kdy byl svět ještě plný božstev, kouzel a magie. Příběh o neodolatelně krásném prstenu Nibelungů a udatném Siegfriedovi inspiroval nejen fenomenální opery Richarda Wagnera, ale třeba i dílo spisovatele J. R. R. Tolkiena.

Info o filmu:

  • Režie evropského filmu Království prstenu se ujal německý režisér Uli Edel, který v 80. letech natočil snímek podle německého bestselleru My, děti ze stanice ZOO. Historické téma zpracovával ve filmu Mlhy Avalonu (2001) anebo v televizním filmu Julius Caesar (2002)
  • Fantasy snímek Království prstenu vznikl v koprodukci Německo, Itálie, Velká Británie a USA. V originále nese název Ring of the Nibelungs, Curse of the Ring anebo Nibelungen – Der Fluch des Drachen
  • Drak Fafnir má v tomto zpracování ságy o Nibelunzích podobu obřího ještěra. Filmový výtvarník John Chalfant, který měl příšeru na starosti, navrhl Fafnira podle varana komodského a tyranosaura Rexe.
  • Ve filmu je plno překrásných akčních a bojových scén. Těšte se jak Eric alias Siegfried vypráší kožich protivníkům po příchodu na královský dvůr. A to vlastnoručně vyrobeným mečem.
  • Filmem se prohání spousta herců velmi zvučných jmen. Otce mladého kováře hraje úžasný seveřan a dvorní herec švédského režiséra Ingmara Bergmana Max von Sydow. Překrásnou islandskou královnu ztvárnila herečka a modelka Kristanna Loken, kterou jste mohl vidět například v akčním Terminátor 3: Vzpoura strojů. Svůdně hezký Robert Pattinson tu hraje prince, znáte ho z Twilight ságy.
  • Protagonista hlavní role Benno Fürmann pochází z Berlína. Nějaký čas se sice pokoušel prorazit i za oceánem, ale najdete ho hrát spíše v Německu a okolních zemích. Znáte ho z válečného dramatu Šťastné a veselé (2005), Speed Racera (2008) bratrů Wachovskich anebo filmu V temnotě (2011) Agniezsky Hollandové.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný