18. února 2016 10:32
Gabriela Gabrielová

Království prstenu 2: Dračí zlato přináší smrt

Království prstenu (2) - upoutávka

Ve druhém díle fantasy filmu Království prstenu se naplní osudový příběh o tragické lásce drakobijce Siegfrieda a královny Brunnhildy. Na vině je magický elixír, zlato Nibelungů, čarovná maska, intriky u dvora i síla darovaná pradávnými bohy. Kdo si získá Siegfriedovu lásku? A kdo zlatý poklad?

Proradný lord Hagen (Julian Sands), rádce burgundského krále Gunthera, dal princezně Kriemhildě silný magický lektvar. Pomocí něj si má připoutat muže, po kterém touží. A tak si Kriemhilda (Alicia Witt) zlým kouzlem připoutá udatného Siegfrieda (Benno Fürmann), který v prvním díle zabil draka a získal z podzemí obrovský zlatý poklad.

Až do tohoto okamžiku Siegfriedovo srdce hořelo pro bojovnou královnu Islandu Brunnhildu (Kristanna Loken). Ale po vypití elixíru Siegfried, potomek králů z Xantenu, na čarokrásnou Brunnhildu zapomíná a zamiluje se do Kriemhildy. Jejich svatba však nemůže proběhnout dřív, než se ožení bratr Kriemhildy král Gunther (Samuel West).

Jenže král Gunther si chce vzít za ženu právě severskou bojovnici, královnu Brunnhildu. Na námluvy bere s sebou ze zištných důvodů i neporazitelného Siegfrieda. Poselstvo míří daleko na sever. Když Brunnhilda spatří Siegfrieda, je přešťastná. Konečně za ní přijel. On však má paměť otrávenou magickým nápojem a na svoji lásku si nevzpomene. Zato pomůže Siegfried v přestrojení za krále Gunthera vybojovat souboj, při kterém silnou Brunnhildu přemůže, a ona si tak musí Gunthera vzít. Dvojitá svatba na burgundském dvoře přináší zkázu.

Nešťastná Brunnhilda trpí při pohledu na manželské štěstí Kriemhildy a Siegfrieda. Nechápe, jak na ni mohl bohy vyvolený muž zapomenout. Navíc zjišťuje, že ji Gunther opakovaně oklamal. Siegfried se zaplétá do dvorských intrik proti Brunnhildě a severská královna žádá odplatu. Netuší, že Siegfried je nevinen a vše zlé činil proti ní jen z loajality ke králi. Jenže vše zašlo až příliš daleko…

Skvostné akční fantasy Království prstenu 2 si pusťte 23. února ve 20.15 a ve středu v 16.15 na Prima MAX!

Čáry a kouzla z hlubokých lesů - Dva nejzákladnější nástroje zkázy ve filmu Království prstenu (2004) pocházejí od lesního skřeta Albericha (Sean Higgs). Jedná se o kovovou masku, která umí proměnit podobu člověka. Maska na tváři a jednoduché zaklínadlo vás promění v osobu, která stojí proti vám. - Také kouzelný elixír lásky a zapomnění, který doslova vymazal Brunnhildu ze Siegfriedovy paměti, pochází od Albericha. - Ve skutečnosti však největší zlo pochází od prstenu, který Siegfried vzal z pokladu Niebelungů. Počkejte na závěr filmu a vzpomeňte si na Tolkienova Gluma, kterak nazýval nejmocnější prsten svým „miláškem“ a nedokázal se ho vzdát. Nedokázal se ho zbavit ani hobit Frodo, který kvůli němu přišel nakonec o prst. - Když se v první díle Siegfried koupe v dračí krvi, což mu zaručí neporazitelnost, utkví mu na zádech list ze stromu. To je jediné místo na jeho těle, které je zranitelné. Jenže on toto tajemství trochu naivně prozradil. - Romantici, vydržte až do konce! Nevíme sice, jak silný je elixír, který Kriemhilda dala vypít Siegfriedovi, ale zdá se, že na milovanou Brunnhildu přece jen úplně nezapomněl. Ještě jednou z jeho úst zazní její jméno.

Těšte se na:

  1. Super akční scénu „námluvního“ boje na ledových krách na Islandu.
  2. Výpravnou svatební sekvenci včetně souboje, v němž Brunnhilda udělá salto přes kopí.
  3. Drsnou závěrečnou bitku nad mrtvým Siegfriedem, kdy blonďatá panovnice bere právo do svých rukou.

Co je Píseň o Nibelunzích?

  • Stará germánská sága pocházející z odbobí stěhování národů někdy mezi 4. a 7. stoletím našeho letopočtu. Tvrdí se, že ten příběh lidé milovali a také, že jde o „praotce“ všech fantasy příběhů. Existuje tak mnoho variant tohoto příběhu. Některé si u původních Nibelungů vezmou jen určitý úsek, jiné využijí hlavní postavy či hlavní téma.
  • Postavy ve dvojfilmu Království prstenu jsou téměř totožné s těmi z prastaré Písně o Nibelunzích. Jen velká láska mezi Siegfriedem a Brunnhildou tu není.
  • V originálním příběhu Píseň o Nibelunzích nezůstane z královské burgundské rodiny na živu nikdo. Ve filmu alespoň Kriemhilda a její bratr, princ Giselher (Robert Pattison).
  • Zlato Nibelungů hodí do Rýna v původní sáze intrikán Hagen. Ve filmu tam padá ze zatopené posmrtné lodi, která nesla Siegfriedovo tělo na věčnost.
  • Originální příběh nemá ani čarovnou masku na proměnu osoby v někoho jiného. Siegfried přemůže Brunnhildu díky neviditelnému plášti.
  • V původní Písni o Nibelunzích stejně jako ve filmu silně rezonuje myšlenka o prastarých bozích, kteří uvolňují cestu něčemu novému. Tou novinkou je myšleno křesťanství. I Brunnhilda je ve filmu znázorňovaná jako křesťanka navštěvující chrám. Přitom ona je jasným nosičem pohanství. Její síla tkví v čarovném opasku, lásku jí přinesla padající hvězda. A její dvorní dáma (Aletta Bezuidenhout) je stoprocentně čarodějnice.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný