18. května 2016 14:30
Gabriela Gabrielová

Kokosy v pralese tentokrát pod basketbalovým košem

Kokosy v pralese - upoutávka

Odpočítávají se poslední vteřiny. V sázce je celý jejich život. Ozve se písknutí a míč vyletí směrem ke koši. Jak dopadne basketbalový zápas století, uvidíte v pondělí ve 20.15 na Prima MAX.

Jimmy Dolan (Kevin Bacon) je asistent trenéra basketu, který si ještě na vysoké zranil koleno a nesmí hrát.

Snaží se shánět hráče a svoji poslední šanci vidí v Salehovi, domorodci z Keni. Ten je čirou náhodou syn náčelníka, a tak odejít do rušné matičky McDonald´s nepřichází v úvahu.

To by ale nebyl namyšlený Američan, aby nezdolal všechny překážky k dosažení svého zlatého nugetu na dvou nohách. I přesto, že se zákeřný pokrokový magnát snaží nevinným domorodcům sebrat dobytek a půdu.

Hlavní postava Jimmy si o sobě myslí, že je největší hvězda a nejvíce promarněný talent. Z omylu ho vyvedou domorodci a jejich životní praktiky. Pokud někdo kňourá jako Jimmy, musí vylézt na nejvyšší horu a nechat si naříznout břicho.

Ve filmu se střetávají dvě kultury a dvě rozdílná myšlení. Zatímco pro západní svět je basket ilustrovaný sport vydělávající peníze, domorodci z Keni ho mají jednoduše za zábavu. Jimmy považuje basket za dojnou krávu, která z člověka udělá krále. Ale pokud jste synem náčelníka, nabídka vám, přirozeně, kolena nadšením nepodlomí.

Pokud chcete ušetřit čas, vytvoříte hadici na vodu, ale to by přece lidé nebyli spolu. Chudák Jimmy naráží na logiku, kterou pokud nepochopíte, musíte ji aspoň přijmout za svou.

S talentem k basketu se člověk rodí. Pokud ještě dostanete boty a jste chytřejší než protivník, máte v Keni velkou šanci na výhru. A když tam vyhrajete s rozříznutým břichem a rozkopaným kolenem, vyhrajete už všude.

Vydejte se do divočiny, kde dostanete velbloudí výkaly jako nejlepší lék, kde poslední spoj odjel v roce 1974 a kde vás v nejlepším případě prožene divočák.

Sportovní dobrodružství v savaně začíná v pondělí ve 20.15 na Prima MAX.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný