22. února 2018 12:30
redakce Prima Living

Kill Bill vs. Machete: 5 nejšílenějších akčních filmů

Na plný plyn z kopce normálnosti se pustíte v pátek ve 22.00 s filmem Machete. Ve 20.00 na Prima MAX!

Jaký je náš top výběr nejšílenějších filmů? Hned první z nich dáváme v pátek ve 22.20 na Prima MAX!

Machete

Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Steven Seagal, Lindsay Lohan! Být to nějaký jiný film, šlo by o dost nesourodou směsici dramatických frajerů, akčních béčkařů, sexbomb a celebrit. V Rodriguezově šíleném Machete se ale vše smíchá do akurátní pocty starým dobrým béčkům.

Spolu s Tarantinem si tato tvůrčí dvojka samozřejmě již odbyla podobnou poctu v předešlém Grindhouse, Machete však nabídl prakticky totéž, jenom vyšroubované na maximum. Od vytahování střev až po masivní sex-appeal zrůdného Mexikánce je Machete totálně maniakální jízdou, na kterou se nezapomíná!

Hardcore Henry

I letos jsme však mohli v kinech vidět akční snímek, který utekl rovnou z blázince. Jmenoval se Hardcore Henry a celý byl natočen v pohledu první osoby – výsledek tak připomíná spíše svérázný let's play z videohry než kinematografický počin. Málokomu to však vadilo!

Hardcore Henry se opájí v nekonečném násilí, přepálených situacích a nejrůznějších kotrmelcích! Těžko říct, jestli někdy vznikne něco podobného – Hardcore Henry by si však možná zasloužil být jediným zástupcem svého druhu.

Kill Bill

Superdivné akční fláky se nemusejí omezovat jenom na nenápadné produkce za pár šupů. Quentin Tarantino si dekádu nazpět splnil svůj sen, když natočil dvoudílnou megalomanskou cestu holky v teplákovce za pomstou. Vybrakoval při tom své nejoblíbenější snímky od westernů po kung fu fláky a vlastně si tak natočil miniseriál různých stylů filmové mstění v jediném dvojfilmu.

Kill Bill se díky tomu stal snímkem, kterému jedni vyčítali nekoherenci, zatímco jiní si jej náležitě užívali! Vedle sebe tu totiž stojí pološílené bitky desítek lidí s mečema, které jakoby vypadly z Hong Kongu, ale i brutální souboj jeden na jednoho, jež by se našel spíše v Bourneově mýtu. Kill BIll je holt šílený, zábavný a kompletně nepředvídatelný!

Sejmi je všechny

Clive Owen není zrovna herec s pověstí akční mlátičky, i on si však střihl pěknou řádku filmových stříleček. Sejmi je všechny má v jeho filmografii unikátní pozici. Owen zde totiž představuje sebevědomého supermana chroupajícího mrkev, který dokáže likvidovat padouchy po desítkách i během vlastní soulože!

Není to jediný důvod, proč je snímek úplně pomatený. Elementy šílenství najdeme i v „zápletce“ a „postavách“. V hlavní ženské roli je tu laktující prostitutka a cílem filmu je vlastně jenom záchrana kojence na útěku. Být tenhle film člověkem, z vypolstrované cely by se už nedostal.

Grindhouse: Planeta teror

Grindhousem jsme začali, je tak nutno jím i skončit. Nedá se říct, že podobně šílené filmy dříve nevznikaly či nešly do kin - ještě v 90. letech ovšem filmaři na podobné projekty prakticky nikdy nedostali vyšší rozpočet a výsledek tomu odpovídal. Dokonce i staré zombie filmy tak obvykle byly komorními dramaty za pět a půl dolaru.

Rodriguez a Tarantino to však změnili právě Grindhousem! Planeta teror je příběhem o městečku plném kanibalistických zombies a vojáků, kteří musejí dýchat unikátní plyn, jinak jim ven vytečou (nejen) střeva, z něhož se nakonec ven prostřílí pouze striptérka s kulometem místo nohy. Sledovat něco takového na plátně je ale svým způsobem nesmírně osvobozující!

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný