4. července 2018 11:54
redakce Prima Living

Kempink po francouzsku

Pohodová komedie, která nás v myšlenkách přenese zpátky do léta. Je sice francouzské produkce, ale na téma nám ne zcela cizí – kempování v jedné velké kolonii, kde se všichni již léta znají. Nenechte si ujít v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Kempink je komedii o lidech, kteří milují kempování a všechno, co k němu patří, a každé prázdniny se scházejí na stejném místě – v početné letní přímořské kolonii. Ve velké vzdálenosti míjí tento způsob dovolené plastický chirurg se svou dcerou mířící do drahého luxusního hotelu. Osud tomu však chtěl, že právě nedaleko kolonie se mu porouchá vůz.

Kdyby to bylo obyčejné auto, možná by ho s klidným srdcem nechal v místní autoopravně a pokračoval v cestě ve voze náhradním, ale to není jeho případ. Arogantní lékař se o svého nablýskaného miláčka příliš bojí, a tak si raději počká, až ho místní automechanik opraví. Oprava se ovšem protahuje a nikde v okolních hotelech není jediný volný pokoj.

Ústřední dvojice proto musí s velkým sebezapřením vzít zavděk stanem v obrovském kempu, kde to chodí poněkud jinak než v hotelech, na které jsou zvyklí. Lékař, kterému ženy na potkání ukazují svá ňadra, nechce mít s lidmi kolem sebe nic společného, podmínkami je ovšem donucen ze svých zásad poněkud slevit...

Úspěšný francouzský režisér Onteniente sklidil s Kempinkem v roce 2006 ohromný úspěch. Jen ve Francii na něj do kin přišlo více než 5 milionů lidí a snímek skončil jako velký kasovní trhák. Režisér si nato založil vlastní produkční společnost a o čtyři roky později přišel s pokračováním – Kempinkem 2.

„Chtěli jsme zůstat věrni typicky francouzské mentalitě a pokračovat v oblíbeném komediálním žánru, který má u nás velkou tradici,“ uvedl k pozadí vzniku filmu režisér. Spousta různorodých postav, které se sešly v místě svého oblíbeného kempu, a jeden nedobrovolný obyvatel – tato sestava se ukázala být výbornou výchozí pozicí pro spoustu vtipných situací, hlášek a momentů.

Pokud si chcete v pondělí večer odpočinout u nenáročné podívané, která hned od začátku nabírá obrátky a ze svého tempa nepolevuje až do konce, s touhle milou francouzskou komedií neuděláte chybu.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný