15. září 2016 13:12
Gabriela Gabrielová

Když ženu opustí chlap jejího života, je potřeba mít za souseda Kevina Costnera

Vztekle tvá - upoutávka

Terry je skvělá a krásná máma čtyř téměř dospělých dcer. Když se ale dozví, že ji manžel opustil s mladou sekretářkou, začne pít a změní se v naštvanou, přísnou ženskou bez naděje. Ještě že vedle bydlí bývalý slavný baseballový hráč Danny. Podaří se mu v Terry vykřesat zase touhu po životě?

Romantické drama s komediálními prvky Vztekle tvá (v originále Upside of Anger, 2005) má naprosto super obsazení dvou hlavních rolí. Úžasná chemie, herci se k sobě vizuálně skvěle hodí, ona je ta raněná, on ji utěšuje. Terry Wolfmayerovou, od níž odešel manžel, hraje tehdy padesátiletá americká herečka Joan Allenová, jež prorazila ve filmu Peggy Sue se vdává (1986) režiséra Francise Forda Coppoly. Natočila nespočet dalších snímků, za všechny Čarodějky ze Salemu (1996) , Nixon (1995) anebo Tváří v tvář (1997). A v poslední době ji můžete vídat jako pořádně ostrou agentku CIA Pamelu Landyovou ze série filmů o elitním tajném agentovi Jasonu Bournovi. Protipól k nešťastné Terry ve filmu Vztekle tvá je bývalá sportovní star Danny Davis, kterého hraje pohodový Kevin Costner, mezi jehož nejslavnější filmy patří Tanec s vlky (1990) , JFK (1991) anebo Osobní strážce (1992).

Co vás ve filmu čeká:

Terry o svého manžela přišla poněkud záhadným způsobem. Manžel prostě odešel a Terry pochopila, že utekl se svojí mladou švédskou sekretářkou a ani o sobě nedal vědět. Pro Terry, která vždy skvěle vedla luxusní domácnost a vychovávala čtyři dcery, se ze dne na den zhroutí svět.

Všechno vzdává, začne kouřit, celý den chodí v pyžamu, utápí se v alkoholu a sama o sobě tvrdí, že je troska. Od svých čtyř dcer očekává pochopení a pomoc. Toho se ale nedočká, protože holky jsou na prahu dospělosti a mají prostě svých starostí dost. Jedna otěhotní, druhá narazí na podivně nesmělého přítele, třetí sbalil starší chlapík a ta čtvrtá se chce stát tanečnicí a nic jiného ji nezajímá. Terry je na všechno sama a její bývalý manžel se ani nenamáhá ukázat, zavolat nebo začít s rozvodem.

Když už to vypadá, že se Terry v depresi a alkoholu utopí, objeví se osamělý soused Danny Davis. Chtěl původně jen probrat s Terryiným manželem záležitosti okolo sousedních pozemků. Sám už nějaký alkohol vypil, takže se vnutil k Terry domů a popíjejí spolu Jako dvě trosky. Ale oba musejí nějak fungovat, Terry se stará o holky a Danny má svoji show v rádiu. Ti dva zatracenci si začínají pomalu mezi sebou budovat vztah. Terry je ale stále příliš naštvaná a zahořklá a trvá jí přijmout fakt, že život jde dál. Otázka je, zda se Dannymu skutečně podaří její hořkost zlomit. A jak dlouho tahle idyla potrvá… Než se ukáže Terryin manžel?

Romantické drama Vztekle tvá si pusťte ve středu ve 20.15 na Prima MAX!

Nejdrsnější a nejvtipnější scény:

  • Pes olízá pečené kuře a hádejte, kdo ho sní
  • Matka Terry najde jedno ráno svoji dceru Andy v posteli se starším producentem Shepem a málem praskne vzteky
  • Shep u večeře srká polévku tak nechutně, že má Terry živý sen, jak se ho velmi masakrózně zbavit

Chcete vědět víc?

  1. Dokud film neuvidíte, neodsuzujte ho. I velké cyniky poměrně dost překvapil. Svojí kvalitou!
  2. Pro roli bývalé baseballové hvězdy musel Kevin Costner nabrat deset kilo.
  3. Roli opuštěné manželky Terry psal scenárista a režisér Mike Binder přímo na tělo Joan Allenové. Je pravda, že její zdrcená semetrika je opravdu šťavnatá role a že místy herečka přehrála i mistra Costnera.
  4. Síla filmu Vztekle tvá jednoznačně spočívá v dialozích a v herectví. Postavy jsou výborně napsané a obsazené. Za svojí matkou nezůstávají pozadu v herectví ani čtyři dcery – Erika Christensen, Keri Russell, Alicia Witt a Evan Rachel Wood.
  5. Na to, o jak komorní snímek se jednalo, dobře poukazuje rozpočet filmu. Účet za natáčení byl 12 milionů, ovšem celosvětově film vydělal více než dvojnásobek – 28 milionů dolarů.
  6. Ve scéně na svatbě si Terry podá producenta Shepa, kterého hraje režisér Mike Binder. Dá mu dvě pořádné facky za to, že plete hlavu mladé „holce“. On jí za to vynadá, že se zatrpklou megerou jejího věku by nikdy nechodil, protože nechce ženu, jež ztratila radost ze života.
  7. Čekejte naprosté překvapení na závěr flmu. Každý si bude moci přebrat, zda se jedná o happy end nebo něco úplně jiného…

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný